Kadınlar Basketbol Ligi’nde şike iddiası

Kadınlar Basketbol Ligi’nde şike iddiası
Mart 31, 2016
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nin 25. haftasında oynanan Mersin Büyükşehir Belediyespor - Adana ASKİ maçında şike yapıldığı iddiası olay yarattı. Adana ASKİ ile ligde kalma yarışı veren Edirnespor bu maçla ilgili TBF'ye çağrıda bulundu.

Mersin BŞB ile Adana ASKİ arasında oynanan maçın TBF TV’den canlı yayınlanmaması üzerine harekete geçen Edirnespor maçın incelenmesini istedi. Adana ASKİ’nin kazandığı karşılaşmada Mersin ekibinden takımın yıldızı Angel McCoughtry’nin oynamaması Edirnespor’u adeta çıldırttı.

Bu iddialar sonrası Mersin BŞB, oyuncunun sakat olduğunu açıklayarak bir sağlık raporu paylaştı. Fakat paylaşılan rapordaki tarih skandalı daha da büyüttü. Raporda tarih olarak 30/12/1899 yazıldığı görülürken, sosyal medyada olayın büyümesi sonrası bu rapor yayından kaldırıldı.

kpğ,jopiklşKL

Raporun kaldırılmasından sonra Edirnespor, “Mersin BŞB'nin resmi twitter hesabından Angel McCoughtry'nin sağlık raporu paylaşıldı. Ancak bilinmeyen bir nedenden dolayı acilen kaldırıldı… Rapor bitiş tarihine dikkat! 30/12/1899!” açıklamasında bulunup sosyal medya üzerinden TBF’ye çağrıda bulundu.