Cengiz Keçeli’den Strasbourg – Galatasaray maçı yorumu

Cengiz Keçeli’den Strasbourg – Galatasaray maçı yorumu
Nisan 19, 2016
Var mısın AMK yazarı Cengiz Keçeli, Strasbourg - Galatasaray maçını değerlendirdi.

İşte tahmini ve yorumu;

Strasbourg – Galatasaray (ÜST)

2007’den beri Euroleague’de Top 16’ya kalan tek Fransız takımı olma şansını son maçta kaçıran Strasbourg, Eurocup’da beklentilerin üstünde ve enteresan sonuçlarla finale gelip hiçbir Fransız takımının yapamadığını yaptılar. 9 kişilik rotasyondaki her oyuncu en az bir kere son 6 eleme turu maçında çift haneli skor üretti. Deplasmanda çok tehlikeli bir ekipler. 6 deplasman maçında 5 galibiyet aldılar ve tek deplasman mağlubiyetleri prestij maçında gelmişti. Howard tekrar sakatlanmış, Leloup ve Fofana’nın da sakatlık problemleri vardı ama hepsi düzeldi ve son lig maçında oynadı.

Ergin Ataman yönetiminde kapasitesi yüksek oyuncuların yanında sezon ortasında yaptığı hamleler ile kadroyu kuvvetlendiren Galatasaray, seyircisinin yarattığı müthiş atmosferi de arkasına alıp sahasında durdurulamaz bir güç izlenimi verdi ve finale çıkmayı başardı. McCollum, turnuvanın en skorer ve verimlilik puanı ortalaması en yüksek oyuncu. Camianın çok istediği Euroleague vizesini almaları için sadece 2 maç kaldı. 2008’de yarı finale yükseldikten sonra bu aşamaya geldiler. Eurocup tarihinde 7. sezonunu geçiren Davis, 8 sayı daha atarsa tarihin en skorer ikinci oyuncusu olacak. Son 2 lig maçını kaybederek playoff’a moral bozukluğu ile geliyorlar.

Galatasaray birçok deplasmanda savunmayı ikinci plana bırakıp çok yüksek skor gördü. Strasbourg da yüksek tempolu erken hücum eden bir takım ve bu açıdan yüksek skor çıkabilir. Saha avantajının her zaman üstüne çok vurgu yapılır. Fakat bu Strasbourg için çok geçerli değil. Sahalarında eleme turlarında oynadıkları 3 maçı da kaybettiler. Galatasaray’ın da avantajlı skorla çıkmasını bekliyorum.