Cengiz Keçeli’den Real Madrid – Fenerbahçe maçı yorumu

Cengiz Keçeli’den Real Madrid – Fenerbahçe maçı yorumu
Nisan 19, 2016
Var mısın AMK yazarı Cengiz Keçeli, Real Madrid - Fenerbahçe maçını değerlendirdi.

İşte tahmini ve yorumu;

Real Madrid – Fenerbahçe (ALT)

Geçen yılın Ocak ayından beri sahasında kaybetmemesinin avantajı ile Vesely’siz Fenerbahçe’nin seride şansının iyi olduğu düşünülüyordu. İlk maçta Real Madrid berbat bir dış şut yüzdesi ile oynamış ve çekişmeli geçen maçın ardından ikinci maçta daha etkili oynamaları beklenen önemli kozlar bu kez adeta sahadan silindi ve Obradovic’in dahi planları ile serinin İspanya ayağı öncesi demoralize oldular ve playoff tarihlerindeki en ağır mağlubiyeti almış oldular.

Sezon boyunca eleştiri oklarının hedefi olan Kalinic ve Sloukas bu seride sıçrama yaptı. Tek pivot Udoh olsa da hiç faul yapmak zorunda kalmadı ve baskılı savunma takımın işini kolaylaştırdı. Bogdanovic zaten artık Euroleague’in en çok ilerleme kaydeden oyuncusu olmaktan yıldız kategorisine ulaştı.

Önceki 3 sezon Euroleague finali oynayan ve uzun yıllardır beraber oynayan oyunculardan kurulu olan Real Madrid şoke olmuş durumda. Başta İstanbul’da varlık gösteremeyen Ayon ve Llull olmak üzere Madrid’de oynanacak maçlarda daha üretken olabileceklerini ve hakemlere yapacakları baskı ile daha avantajlı olabileceğini düşünüyorum. Yine de Fenerbahçe’nin rakibin temposunu ve hücum ritmini yine bozacağını ve yüksek skor çıkmayacağını tahmin ediyorum.