Cengiz Keçeli’den Lokomotiv Kuban – Barcelona maçı yorumu

Cengiz Keçeli’den Lokomotiv Kuban – Barcelona maçı yorumu
Nisan 26, 2016
Var mısın AMK yazarı Cengiz Keçeli, Lokomotiv Kuban - Barcelona maçını değerlendirdi.

Lokomotiv Kuban – Barcelona (MS 1)

Tarihinde ilk kez Euroleague playoff’larında yer alan Lokomotiv Kuban arka arkaya mağlubiyetlerle elenme aşamasına gelmişti ki ilk 3 maçta çok kötü oynayan Claver’ın toparlanması ve Randolph’un da uzatmadaki epik performansı ile kazanıp seriyi son maça taşıdılar. Singleton son maçlarda iyi skor katkısı verdi ve Krasnodar’da ilk 2 maçtakinin aksine bu maçta biraz daha öne çıkabilir. Janning düşük dış şut yüzdesi ile oynuyor. Draper ve Broekhoff sadece savunmada varlık gösteriyor.

Barcelona’da takımın dış şut yüzdesi, Satoransky ve Doellman’ın performansı kazanmalarında belirleyici olmaya devam ediyor. Üçüncü maçın yıldızı Abrines de son maçta sönük kaldı. İlerleyen yaşına rağmen kritik anlarda halen Navarro’nun eline bakmaları ve ısrarla Tomic’in eşleşme avantajını kullanmaya çalışmaları hücumda sıklıklar tekdüze kaldıklarının göstergesi.  Dorsey son maçlarda sakatlığından oynamadı. Geçen sezon saha avantajına sahip oldukları seriyi kaybettikten sonra bu kez de yine ele geçirdikleri saha avantajını iyi değerlendiremeyip son maçı deplasmana bıraktılar. Önceki sezonlar Final Four’larda hep yaşadıkları problemleri çözme adına bazı tecrübeli oyuncuları kadroya katmış olsalar da çekişmeli geçen maçların sonlarında yine iyi olmadıkları gözüküyor.

Normalde Krasnodar’da sönük bir seyirci atmosferi olsa da bu maç kapalı gişe oynanacak ve bu kez daha ateşleyici bir seyirci desteği olabilir. Barcelona bu maçtan 2 gün önce Real Madrid deplasmanında çok kritik bir maça çıktı. 7. günde 4. maça çıkacak Barcelona’da yorgunluğun etkisinin gözlemleneceğini ve Kuban’ın kazanıp Final Four’a kalacağını tahmin ediyorum.