Cengiz Keçeli’den Galatasaray – Fenerbahçe maçı yorumu

Cengiz Keçeli’den Galatasaray – Fenerbahçe maçı yorumu
Mayıs 31, 2016
Var mısın AMK yazarı Cengiz Keçeli, Galatasaray - Fenerbahçe maçını değerlendirdi.

Galatasaray – Fenerbahçe (ALT)

Serinin ilk 2 maçını Fenerbahçe farklı kazandıktan sonra son maçta pazar günü Abdi İpekçi’de Galatasaray son yıllarda olduğu gibi yine Fenerbahçe’yi devirmeyi başardı. Üçüncü çeyrek sonunda yaşanan olaylar sonrası hakemlerin soyunma odasına gitmesi ile iki takım da dinlenme şansı bulsa da son çeyrekte yine de net atışlar bulmakta çok zorlandılar. Galatasaray’ın tek pivotu Lasme’nin bitime 4 dakika kala 5 faulü almasına rağmen Fenerbahçe’nin buradan ekstra bir avantaj çıkartamaması kazanmalarının önüne geçti. İlk maçta çok etkili oynamasına rağmen son 2 maçta McCollum çok verimsiz kaldı. Bir önceki maç Dixon-Sloukas ikilisini tutamamışlardı, bu kez kötü bir maç çıkarmalarını sağladılar. Schilb ilk maçların aksine devreye girdi. Micov’dan henüz iyi katkı gelmedi. Sinan’ın dış şut performansı bu maçta takımını rahatlatabilir.

Fenerbahçe’de bir önceki maç harika oynayan Dixon bu kez 1/5 üçlük atıp 5 top kaybı yaptı. Takım olarak Datome dışında 2/17 dış şut attılar. Ribaundlarda her maç rakiplerine üstünlük kurdular. Bir önceki maç kendini bulduğu düşünülen Bogdanovic bu kez yine pasif kaldı.

Obradovic’li Fenerbahçe, Avrupa’da neredeyse her yerde maç kazanmayı başarmasına rağmen 3 senedir Galatasaray deplasmanında oynadığı 8 maçı da kaybetti. Pazar günü oynanan maçın başında neredeyse iki takım her hücumdan boş dönmese de oyunun devamında artan sertlik çok zor skor bulunmasına neden oldu ve düşük skor çıktı. Fenerbahçe ayrıca Galatasaray deplasmanında son 3 maçta normal sürede 65’i bulamadı. Ergin Ataman’ın son maç sonunda dediği gibi Fenerbahçe’nin pota altında caydırıcı oyunculara sahip olması kendi oyunlarını oynamalarına engel oluyor. Bu maçta da sertlik düzeyinin yüksek olacağını ve düşük skorlu bir maç olacağını tahmin ediyorum.