Cengiz Keçeli’den Barcelona – Lokomotiv Kuban maçı yorumu

Cengiz Keçeli’den Barcelona  – Lokomotiv Kuban maçı yorumu
Nisan 19, 2016
Var mısın AMK yazarı Cengiz Keçeli, Barcelona - Lokomotiv Kuban maçını değerlendirdi.

İşte tahmini ve yorumu;

Barcelona  – Lokomotiv Kuban (ALT)

Serinin ilk maçının büyük bölümü Barcelona’nın üstünlüğü ile geçildikten sonra son 4 dakikada skor üretemeyen Barcelona karşısında Kuban kazanmayı başarmıştı. İkinci maçta da ilk 9 dakika sonunda Lokomotiv Kuban sadece 2 sayı farkla geride olsa da Barcelona, 12-0 ve 8-0’lık seriler ile farkı açıp ezici bir galibiyet aldı.

Lokomotiv Kuban iki maçta da aynı skoru üretirken ilk maçta bir çeyrekte 20’den fazla sayı yemezken ikinci maçta her çeyrekte 20 üzeri sayı yedi. Ayrıca ilk maçın aksine rakibin dış şut bombardımanı karşısında çaresiz kaldılar. Broekhoff, Janning ve Draper kısa üçlüsü kötü bir seri geçiriyor. Singleton da fark yaratamadı. Claver sezon boyunca efektiv olarak çok övülen bir oyuncu iken bu seride pasif konumda. Delaney ve Randolph üstün performansını sürdürüyor.

Barcelona’da Navarro bu sezon yine en iyi maçlarından birini normal sezonda olduğu gibi Krasnodar deplasmanında çıkardı. Neredeyse rotasyondaki her oyuncudan skor katkısı almayı başarıyorlar. Perperoglou da ikinci matça tecrübesini yansıttı. Satoransky ikinci maçta sadece asistleri ile değil skoru ile de öne çıktı. Doellman skor istikrarını devam ettiriyor. Attıkları basketlerin büyük bölümü asist üzerinden geliyor. İki takımın Barcelona’da oynayacağı maçlarda düşük tempo ve sert savunmanın ön planda olmasını bekliyorum. Alt tercihi alınmalıdır.