Cengiz Keçeli’den Anadolu Efes – Fenerbahçe maçı yorumu

Cengiz Keçeli’den Anadolu Efes – Fenerbahçe maçı yorumu
Haziran 3, 2016
Var mısın AMK yazarı Cengiz Keçeli, Anadolu Efes - Fenerbahçe maçını değerlendirdi.

Anadolu Efes – Fenerbahçe (ÜST)

Anadolu Efes’de Nisan ayı sonunda Ivkovic ile yolların ayrılması sürpriz bir karar olmuştu. Ardından Ahmet Çakı yönetiminde farklı bir mentalite ile sahada yer alan ekip oynadığı 8 maçı da kazanıp finale gelmeyi başardı. Bir önceki turda Darüşşafaka karşısında hücumda gösterdikleri üretken yapı takımın 7 sezon sonra şampiyon olma yolunda inanç sağladı.

Diebler sakatlığından 1 aydır yok.

Obradovic yönetiminde Avrupa’da bu sezon da başarılı bir sezon geçirip Euroleague şampiyonluğunu kıl payı kaçıran Fenerbahçe, ligde yarı final serisinde Galatasaray karşısında son maçın seyircisiz olmasının avantajı ile uzun süre sonra rakibini deplasmanda devirerek finale çıkmayı başardı. Bogdanovic’in devam eden formsuz grafiği son maçta yabancı sınırlamasında onun tercih edilmemesine neden oldu. Dixon tıpkı geçen sezon playoff’da olduğu gibi bu sezonda da kritik katkı veriyor.

İki takım arasında bu sezon oynanan son 3 maçı Fenerbahçe kazandı. Anadolu Efes, Ahmet Çakı yönetiminde savunmaya önem verse de erken hücumlar ve geçiş oyunları ile maçın temposunu yükseltmeyi hedefliyor. Bu maçta da yüksek skor çıkabileceğini tahmin ediyorum.