Cengiz Keçeli’den Bamberg – Ulm maçı yorumu

Cengiz Keçeli’den Bamberg – Ulm maçı yorumu
Haziran 3, 2016
Var mısın AMK yazarı Cengiz Keçeli, Bamberg - Ulm maçını değerlendirdi

Bamberg – Ulm (MS 1)

Son 5 sezonun 4’ünde ligde şampiyon olmuş Bamberg bu sezon da finale yükselmeyi başardı. Euroleague’de harika bir takım kimyası ile az kalsın ölüm grubundan çıkacaklardı, herkesin takdirini toplayan bir takım oldular. Çeyrek final ve yarı finalde tüm maçları en az 14 sayı farkla eze eze kazanarak finale yükseldiler. Rakiplerini uzun süredir düşük skorda tutmayı başarıyorlar.

Ulm normal sezonu 7. sırada tamamlamasına karşın playoff’da finale yükselen 6. takım olmayı başardı. Normal sezonda kendilerinden üst sıradaki takımlara kaybetmişlerdi. Playoff’da ise önce Oldenburg deplasmanında kazanıp saha avantajını ele geçirip turu geçtiler, bir önceki turda da 2 aydır tüm maçlarını kazanmış Frankfurt deplasmanında ilk maçı çalıp sahalarındaki maçları kazanıp 4 sene sonra finale geldiler. Tabi bir önceki turda son maçta 20 sayılık üstünlüğü koruyamadılar ve az bir süre daha olsa maçı kaybedip 2-0 önde oldukları seride Frankfurt’a elenme tehlikesi yaşayacaklardı. Sakatlık problemleri ile rotasyon daralmış olsa da bazı oyuncuların playoff’da tarihi performansları kazanmalarını sağladı.

Ulm her ne kadar önceki turlarda normal sezonda sahasında harika bir grafik çizmiş Oldenburg ve Frankfurt’u deplasmanda devirmiş olsa da bunu Bamberg deplasmanında yapmaları pek mümkün gözükmüyor. İki takım arasındaki son 9 maçı Bamberg kazandı. Nisan ayında Bamberg sahasında Ulm’u ezerek devirmişti. Sadece ikinci çeyrekte 23 sayılık fark yakalamışlardı. Bu maçta da Ulm’a benzer şekilde fark atıp şampiyonluğun en önemli adayı olduklarının mesajını vereceklerdir.