Cengiz Keçeli’den Galatasaray – Bayern Münih maçı yorumu

Cengiz Keçeli’den Galatasaray – Bayern Münih maçı yorumu
Mart 22, 2016
Var mısın AMK basketbol yazarı Cengiz Keçeli, Galatasaray - Bayern Münih maçını değerlendirdi.

İşte yorumu ve tercihi;

Galatasaray’ın Eurocup’da son 12 maçının 11’inde sahasında oynayan takımlar kazandı. Geçen hafta çeyrek final ilk maçında Münih’de maç boyu çift haneli farkla geri düşüp daha sonrasında farkı azaltmayı başarmış hatta 6 dakika kala farkı tek sayıya indirse de yine verdiği seri ile farkın artmasına engel olamadı ve 10 sayı farkla maçı kaybetti. Yenilen 99 sayı sezonun en yüksek skoruydu. Ergin Ataman’ın da maç sonu hakemlerle ilgili ağır açıklamaları oldu.

Galatasaray, Micov’un en az 18 sayı attığı bu sezon ilk kez bir maçı kaybetti. Çok fazla hücum ribaundu verdiler. Green ve Davis kötü bir maç çıkardı. Bayern müthiş bir dış şut yüzdesi ile oynadı. Renfroe-Savanovic ikilisi dışardan Bryant ve Thompson ikilisi içerden ekstra performans gösterdi. Bu maçta bu kadar yüzdeli oynayabileceklerini düşünmüyorum. Djedovic bu maçta da sakatlığından oynamayabilir. Chikoko ve Toppert transferleri Eurocup’da oynayamıyor.

Bayern Münih bu sezon Avrupa kupalarında hiçbir deplasman maçını çift haneli farkla kaybetmedi. Galatasaray, Eurocup’da 96 sayı ortalaması yakaladığı son 5 iç saha maçını 17 üzeri farkla kazandı. Zor gözükse de müthiş bir atmosferde Ergin Ataman’ın ekibinin maç boyu konsantrasyonu yitirmeyip turu geçebileceğini düşünüyorum.

777 – Galatasaray – Bayern Münih (MS 1)