Reklamsız Sözcü

Ronaldo’dan İzlanda’ya büyük eleştiri

Ronaldo 90 dakika boyunca hiç etkili olamadığı İzlanda karşılaşması sonrasında kendisini tutamadı! İlk defa bir turnuvada yer alan rakibine puan kaptıran Portekiz'in kaptanı, İzlanda'nın maç sonu yaşadığı sevinci küçümsedi!

10:15 15 Haziran 2016

Tarihinde ilk defa bir futbol şampiyonasına katılan İzlanda, EURO 2016’ya puanla başladı. Elemelerinde Türkiye’nin de bulunduğu gruptan lider çıkmayı başaran ‘Soğuk ülke’, Portekiz karşısında geriye düşmesine rağmen 1-1’lik sonuçla 1 puan aldı.

Topa fazla sahip olamayan, maç boyunca sadece 139 başarılı pas yapan İzlanda’ya Portekiz’in dünya yıldızı Cristiano Ronaldo eleştiri getirdi.

Karşılaşma boyunca etkisiz kalan, son dakikada kazanılan iki serbest vuruşta da topu barajdan geçiremeyen Ronaldo, “İzlanda hiçbir şey yapamadı” diyerek başladığı açıklamasında, “Onlar sadece defans, defans, defans yaptı ve kontra atak oynadı. İzlanda için şanslı bir akşamdı. 3 puan almalıydık ancak sorun yok! Maç bittiğinde EURO 2016’yı kazanmış gibi seviniyorlardı. Bu inanılmaz! Bu durum onların küçük mentalitesini ortaya çıkarıyor. Bu şampiyona boyunca hiçbir yapamayacak” ifadelerini kullandı.

Reuters / Birkir Bjarnason attığı golle İzlanda tarihine adını yazdırdı! Ülkesinin şampiyonlardaki ilk golünü kaydetti.

Reuters / Birkir Bjarnason attığı golle İzlanda tarihine adını yazdırdı! Ülkesinin şampiyonlardaki ilk golünü kaydetti.