Reklamsız Sözcü

“Lagerback devlet başkanı seçilebilirdi”

İzlandalı gazeteci Hördur Jonsson, İzlanda Milli Takımı Teknik Direktörü İsveçli Lars Lagerbäck için, "Gelecek hafta yapılacak devlet başkanlığı seçimlerinde 'Lagerback adaylığını koysa devlet başkanı seçilir'' dedi.

10:35 19 Haziran 2016

İsveçli futbol adamı Lars Lagerback, İzlanda futbol tarihinde ilk defa milli takımı EURO 2016’ya taşıdığı andan itibaren ülke çapında çok popüler olmuştu. İsveç televizyon kanalı SVT’ye konuşan İzlandalı gazeteci Hördur Jonsson da, Lagerback’ı övdü. Gazeteci, ‘‘İzlanda’da bir hafta sonra başkanlık seçimleri var. Lars Lagerback seçimlerde adaylığı koymuş olsaydı, devlet başkanı seçilebilirdi. Zira şu anda bütün İzlanda’da ondan daha fazla saygı duyulan bir başka kimse yok” dedi.

EURO 2016’daki ilk maçında Portekiz ile 1-1 berabere kalarak sürpriz yapan İzlanda, dün oynadığı Macaristan maçında da son dakikalarda kendi kalesine attığı gol ile yine 1-1 berabere kalarak, galibiyetten olmuştu.

Dün oynanan İzlanda-Macaristan maçını İzlanda nüfusunun yüzde 7.5’ini oluşturan yaklaşık 10 bin İzlandalı tribünden izledi.