Reklamsız Sözcü

EURO 2016’nın en ilginç hikayesi! 4 yıl önce…

EURO 2016'da boy gösteren İzlanda'nın filebekçisi Hannes Halldorsson'un futbolcuğunun yanı sıra yönetmenlik yaptığı da ortaya çıktı. Genç yaşlarda geçimini böyle sağladığını belirten Halldorsson, Eurovision 2012'de İzlanda'yı temsil eden Never Forget şarkısının klibini çekti.

Semih KALKAN
14:47 15 Haziran 2016

İzlanda Milli Takımı, EURO 2016’ya katılarak başlı başına bir hikaye yazarken, ilk maçında da yıldızlar topluluğu Portekiz ile 1-1 berabere kalmayı başardı.

Kadroda yer alan 32 yaşındaki filebekçisi Hannes Halldorsson da kendi adına bir başarı öyküsü yazdı! Aslında yönetmen olan Halldorsson, Portekiz karşısında başarılı bir performans sergilerken kendisi hakkında da ilginç bir bilgi ortaya çıktı.

2011 yılında İzlanda Milli Takımı ile maçına çıkan filebekçisi aynı zamanda yönetmenlik yapıyor. Milli takıma seçildiği aynı yılda profesyonelliğe adım atan Hannes Halldorsson, Eurovision 2012’de İzlanda’yı temsil eden Never Forget (Asla Unutma) isimli şarkının klibini çekti. İzlandalı ayrıca ülkesinde, dünyaca ünlü reklamların da yönetmenliğini üstlendi.

Reuters / Halldorsson, Portekiz'in yoğun baskısına karşın takımının puan almasına katkıda bulundu.

Reuters / Halldorsson, Portekiz’in yoğun baskısına karşın takımının puan almasına katkıda bulundu.

Öte yandan Halldorsson futbol kariyeri bittikten sonra SagaFilm şirketi ile çalışmak için şimdiden anlaşmış durumda…

İzlanda’nın başkenti Reykjavik’te doğan Hannes Halldorsson bonservisi Hollanda ekibi Nijmegen’de bulunmasına karşın şu anda Norveç’in Bodo/Glimt takımında kiralık olarak forma giyiyor.

Halldorsson, 2013 yılında Sports Illustrated’a verdiği röportajda futbolda profesyonelliğe adımını atmadan önce yaptığı filmlerle geçimini sürdürdüğünü belirterek, “İlk kısa filmimi 1996 yılında 12 yaşındayken kısıtlı imkanlarla çekmiştim. Sadece video kayıt cihazı ve kamera. İzlanda’da alt liglerde oynamaya başladığımda tam zamanlı olarak bu işi yapmıyordum. Bu süreçte gelirimin büyük bir kısmını çektiğim filmlerden kazandım” açıklamasını yapmıştı.

Sizleri Halldorsson’un çektiği kliple baş başa bırakalım…