Reklamsız Sözcü

Türkiye’de yine prim krizi!

Türkiye Futbol direktörü Fatih Terim, “Oynadığımız futbolla herkese helal olsun dedirtmek istiyoruz” yorumunu yaptı ama A Milli futbolcular, hem oyunu hem de tartışmalarıyla BAŞIMIZI ÖNE EĞDİ!

08:17 20 Haziran 2016

Türkiye, terörden hayat pahalılığına, siyasi krizlerden vurgunlara pek çok açıdan çalkantılı ve sıkıntılı bir dönemden geçerken futbolla biraz olsun mutlu olmak istiyordu. Avrupa Şampiyonası (EURO 2016) elemelerinde son dakika frikiğiyle turnuva vizesi alan milliler, 8 yıl sonra bir büyük turnuvaya katılma hakkı kazanırken herkes yazı Ay-Yıldız'la geçirme sevinci ile dolmuştu. Ancak turnuva başladı, sonrasında yaşananlarla milletin burnundan geldi.

500 BİN EURO İÇİN

Sahada kâbus gibi bir futbol vardı. Hırvatistan'dan sonra İspanya da millileri ezip geçmiş, tribünler oyuncuları ıslıklamıştı. Ve sonrasında yaşananlar ise Fatih Terim'in, “Kazansak da kaybetsek de futbolumuzla helal olsun dedirtmek istiyoruz” sözlerinin tersini yaşatmıştı. Meğer, her fırsatta ‘Ay Yıldız onurdur' diyen futbolcular, turnuva için 500 bin Euro ayakbastı primi almış, bu primden mahrum bırakılan biri, takım kaptanı aracılığıyla milli takım kampını karıştırmış.

ÇEKLERI YENSEK NE OLUR!

Üstelik bu skandal olay, gruplaşmalar, milli takımda kulüp arayışları, teknik adamla futbolcular arasındaki münakaşalara kadar varmış. Bir de tüm olaylar gizli kalmamış çarşaf çarşaf gazetelere manşet olmuş. Pes artık! Millet ise isyanda. Trilyonlar kazanan futbolcuların kendilerini düşürdükleri durum tüm futbol keyfini kaçırdı. Bu kafayla Çek Cumhuriyeti'ni yenip gruptan çıksak bile kimsenin gönlü sevinmeyi kaldırır mı, işte o hiç bilinmiyor…