Reklamsız Sözcü

Türkiye ‘Topal’ kaldı

Fenerbahçe'de stoper oynamayan Mehmet Topal İspanya karşısında yenilen 2 golde de hatalıydı.

08:29 18 Haziran 2016

İspanya’ya 3-0 mağlup olan Türkiye A Milli Futbol Takımı’nda Mehmet Topal’ın iki golde de hatalı olması eleştiri oklarını Teknik Direktör Fatih Terim’e yöneltti. Türkiye, Fransa’da düzenlenen EURO 2016'de ikide sıfır yaparken; Terim'in kadro seçimi ve sahaya sürdüğü 11 yine tartışma yarattı.

İspanya karşısında revizyon yapması beklenen tecrübeli hoca, forvetteki Cenk Tosun – Burak Yılmaz değişikliği dışında, Hırvatistan maçının kadrosunu sahaya sürerek şaşırttı. Ozan Tufan başta olmak üzere Hırvatistan karşılaşmasının çok eleştirilen bütün isimleri yine sahadaydı.

ÖMER, ERSAN, YALÇIN YOK!

Fatih Terim’in; takımlarında oynamayan Burak, Caner, Arda, Ozan Tufan gibi isimlerde ısrar etmesi, üstüne bir de Nuri'yi sahaya sürmesi; eleştirilerin odak noktası oldu. İspanya'nın 2 golünde hatalı olan Mehmet Topal'ın orta sahada kullanılmayıp savunmanın göbeğinde yer alması; Semih ve Ahmet'in hiç kullanılmaması, Ersan, Ömer Toprak, Aytaç, Yalçın gibi formda stoperlerin kadroya bile alınmaması da okları Terim'e yöneltti.

NURİ ŞAHİN SÜRPRİZİ!

İşler istediğimiz gibi gitmeyince Fatih Terim ikinci yarıda sahaya Nuri Şahin'i sürdü. Bu sezon Borussia Dortmund forması altında sadece 9 maçta sahaya çıkan ve son olarak 7 Mayıs'ta Frankfurt önünde 90 dakika sahada kalan Nuri, kurtarıcı olarak sahaya çıktı. Böylece yıldız oyuncu, Gökhan, Caner, Ozan ve Arda gibi kendi takımlarında fazla forma şansı bulamayan isimlere katılmış oldu.