Reklamsız Sözcü

Türkiye – Çek Cumhuriyeti maçı izlenme oranları

A Milli Futbol Takımımız, Euro 2016'da dün akşam Çek Cumhuriyeti ile çok kritik bir maça çıktı. Berabere kalırsak ya da kaybedersek eleneceğimiz Euro 2016'da bu karşılaşmayı en az 2 farklı skorla kazanmamız gerekliydi, öyle de oldu. Milli Takımımız, Çek Cumhuriyeti'ni Burak Yılmaz ve Ozan Tufan'ın golleriyle 2-0 mağlup etti. Ancak bu galibiyet izlenme oranlarına yansımadı. 

Ali Can YAYCILI
10:57 22 Haziran 2016

Böylesine kritik maçlar için genelde ‘Türkiye nefeslerini tuttu bu maçı izledi’ cümlesi kurulur. Ancak Euro 2016’daki 3 maçımızın izlenme oranlarına bakıldığında rakamlar hiç de öyle söylemiyor.

HIRVATİSTAN MAÇINDA BÜYÜK HEYECAN

Büyük bir mucizenin oluşmasıyla Euro 2016’ya katılmaya hak kazanan A Milli Takımımız, D Grubu’ndaki ilk maçta Hırvatistan ile karşılaştı. Modric’in golüne engel olamayan milliler, sahadan 1-0’lık skorla yenik ayrıldı.

2008’den sonra ilk kez Avrupa Şampiyonası’na katılmamızın ve uzun süredir hiç maç kaybetmeyişimizin coşkusuyla Türkiye – Hırvatistan maçının izlenme oranı 65.26 olarak istatistiklere yansıdı.

İSPANYA MAÇINDA BÜYÜK DÜŞÜŞ

Hırvatistan’a 1-0’lık skorla yenilmemiz dışında sahadaki kötü oyunda birçok futbolseverde büyük hayal kırıklığı yarattı. Bu nedenle de 17 Haziran’da oynadığımız ve 3-0 yenildiğimiz İspanya maçının izlenme oranı büyük bir düşüşle 45.26’ya geriledi.

ÇEK CUMHURİYETİ MAÇINDA DA DÜŞÜNCE DEĞİŞMEDİ

Hırvatistan ve İspanya yenilgileri bir yana hem sahaya yansıtılan kötü futbol hem de gazetelere yansıyan ‘prim’ tartışmaları son ve kritik Çek Cumhuriyeti maçında da izlenme oranlarını yükseltmedi. Çek Cumhuriyeti maçının izlenme oranı 45.26 oldu.