Reklamsız Sözcü

TRT-Terim kavgasına Ahmet Çakar da katıldı

Yorumcu ve eski hakem Ahmet Çakar, Fatih Terim ile TRT arasında yaşanan gerilime sert bir giriş yaparak A Milli Takım'ın hocasına yüklendi!

11:39 23 Haziran 2016

TRT'de yayınlanan Gündem Ötesi programında yorum yapan tarih profesörü Ahmet Şimşirligil, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’i eleştirince, tecrübeli hoca Çek Cumhuriyeti maçı sonrasında TRT’den soru almamıştı.

Ardından TRT, Fatih Terim ile ilgili konuşma yasağı alma kararı aldı. Kanal, Fatih Terim'in açıklamaları ile ilgili yorum yapılmamasına karar verildi.

Fatih Terim ile TRT tartışmasına yorumcu ve eski hakem Ahmet Çakar da katıldı. Çakar, EURO 2016’da kötü performans gösteren A Milli Takım ve Fatih Terim’e turnuva boyunca yüklenirken, bu olay hakkında da yorum yaptı.

Yorumcu Çakar, Fatih Terim için “İlkokul mezunu bir şahıs” derken, şu yorumda bulundu;

TRT kurumuna milli takım elemanı tarafından yapılan saygısızlığı sevmedim. TRT’nin belli bir nezaket şablonu vardır ama benim şablonum yoktur.

TRT’de program yapan üniversite mezunu bir profesör üzerinden TRT’ye dil uzatan ilkokul mezunu bir şahıs ancak komik bir fıkra olarak tarihe geçer. Bak Sayın Terim, milli takımı bırakırsın ya da bırakmazsın, bilemem ama milli takım sen ve avanelerin yüzünden sevimsiz hale geldi. Bak Sayın Terim, başarılı olduğunda sana İmparator payesi verenleri başarısız olduğunda kılıçtan geçirmek ancak bir diktatöre yakışır.

Bak Sayın Terim, bu ülke sen ve avanelerine maddi-manevi her türlü desteği verdi. Ama sen başarısızlıkta, velinimetlerinden hesap sormaya kalktın.

Ey bir kısım spor medyası, başta Fatih Terim olmak üzere kimseden korkmayın! Size hesap soracak adamlar, önce Türkiye’ye hesap verecek.

Ey milli takım elemanları, para için birbirinize girip başarısız olduğunuzda da TV kanallarına ambargo koyup, sağı solu tehdit etmek hoş mu?”