Reklamsız Sözcü

Srna: “2008’i rövanş olarak görmüyoruz”

Hırvatistan Milli Takımı Kaptanı Darijo Srna, Türkiye ile yarın yapacakları maçtan önce üzerlerindeki baskının çok fazla olduğunu ifade ederek, "Bu maçı 2008'in rövanşı olarak görmüyoruz" dedi.

Görkem ÇOKSEZEN
19:42 11 Haziran 2016

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası D Grubu ilk maçında yarın Türkiye ile yapacakları maç öncesi, karşılaşmanın oynanacağı Parc de Prince Stadyumu’nda teknik direktör Ante Cacic ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Darijo Srna, şampiyonaya çok iyi hazırlandıklarını belirterek, “Psikolojik olarak karşılaşmaya hazırız. Bizim için çok önemli bir maç. Kafamızda kötü hatıralar bırakan bir takımla karşılaşacağız. Dün gördüğünüz gibi bazen büyük takımlar kazanabiliyor Taraftarlar, 2008 felaketini unutmadı. Ancak biz bu maçı 2008’in rövanşı olarak görmüyoruz. O maç bize bir müsabakanın son saniyesine kadar mücadele vermek zorunda olduğumuzu gösterdi. Seyircimiz hala bu yenilgiyi hazmedemedi. Türk takımı, mental olarak çok sağlam bir takım. Her pozisyonda, her topta savaşmak gerekiyor. Zor bir maç olacak ve pozitif bir sonuç bekliyoruz” diye konuştu.

Grubun favorisinin İspanya olduğunu vurgulayan Srna, “İspanya’nın ardından ikinci olarak gruptan çıkabileceğimizi düşünüyorum. Hırvatistan Milli Takımı, bugüne kadar Hırvatistan’ın yetiştirdiği en iyi milli takım. Bu şampiyonada yenemeyeceğimiz takım yok” şeklinde konuştu.