Reklamsız Sözcü

Türkiye’nin Euro 2016 macerası bitti

Çek Cumhuriyeti'ni 2-0 yenen Türkiye, dün gelen sonuçlarla sarsıldı. Milliler, Macaristan'ın Portekiz ile berabere kalmasının ardından, İtalya'nın İrlanda Cumhuriyeti'ne 1-0 yenilmesiyle turnuvaya veda etti. Belçika'nın golüne sevinirken İrlanda'nın İtalya filelerini sarsması Türkiye için yıkım oldu.

23:51 22 Haziran 2016

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın Euro 2016 macerası dün alınan sonuçlarla birlikte son buldu. Turnuvaya eleme grubunda aldığı mucize sonuçlarla “Biz bitti demeden bitmez” sloganı ile gelen, ilk iki maçtaki hüsranın ardından Çek Cumhuriyeti’ni yenerek umutlarını canlı tutan milliler, dün alınan sonuçlar sonrası adeta yıkıldı.

Türkiye, ilk olarak Macaristan’ın Portekiz karşısındaki galibiyetini bekledi. Saat 19:00’da başlayan mücadelede Macaristan güçlü rakibini oldukça zorladı. Ancak Cristiano Ronaldo attığı iki golle takımının maçı 3-3 berabere tamamlamasını sağladı ve Türkiye’nin ilk umudunu sona erdirdi.

Ancak Türkiye’nin şansı devam ediyordu. İtalya’nın İrlanda Cumhuriyeti’ne ya da Belçika’nın İsveç’e yenilmemesi durumunda da turu geçen taraf Ay-Yıldızlılar olacaktı. Belçika – İsveç maçında her şey istediğimiz gibi gitti. Ancak yedek ağırlıklı bir kadro ile çıkan İtalya’nın İrlanda Cumhuriyeti’ne yenilmesi ile Türkiye en iyi üçüncü olma fırsatını kaçırdı ve elendi.

Belçika’nın İsveç karşısında aldığı 1-0’lık galibiyet ise bizim için yeterli olmadı.

HEDEF ARTIK DÜNYA KUPASI

Grubunda Çek Cumhuriyeti’ni 2-0 deviren Türkiye, 3 puan ve -2 averajla grup etabını tamamlamıştı. Ay-yıldızlıların gruptan çıkması için iki ihtimal vardı.

Macaristan’ın Portekiz’i yenmesi durumunda millilerimiz Euro 2016 macerasına devam edecekti. Macarlar, Portekiz’le 3-3 berabere kalınca gözler İtalya-İrlanda Cumhuriyeti ve İsveç-Belçika maçlarına çevrildi.

Türkiye’nin bir sonraki rotası şimdi  2018 Dünya Kupası olacak. Kırmızı beyazlılar Rusya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası öncesinde eleme grubunda Finlandiya, Hırvatistan, İzlanda, Kosova ve Ukrayna ile karşı karşıya gelecek.

EURO 2016 SON 16 TURU EŞLEŞMELERİ İÇİN TIKLAYIN

EURO 2016 PUAN DURUMLARI İÇİN TIKLAYIN

turkiye-111