Reklamsız Sözcü

Nuri Şahin’den Emre Mor ve Ozan açıklaması

Nuri Şahin, İspanya maçı öncesinde basının karşısına geçti. Tecrübeli futbolcu zorlu maçı yorumlarken, Ozan Tufan ve Emre Mor hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

11:31 16 Haziran 2016

Nuri Şahin, A Milli Futbol Takımı’nın EURO 2016 D Grubu’nda İspanya ile yarın akşam 22:00’da yapacağı maç öncesi basının karşısına geçti.

Nuri uzun süredir sakat olduğunu ancak EURO 2016 kadrosunda yer aldığı için çok mutlu olduğunu belirtti. Yıldız futbolcu, İspanya’nın kalitesini vurgularken, Iniesta’ya da övgüler yağdırdı.

Nuri Şahin’in basın toplantısında yaptığı açıklamalar şöyle;

“İspanya, Çek Cumhuriyeti karşısında golü son dakikada bulmasına rağmen çok rahattı. İyi futbol oynayıp maçı kazandılar. Zor olacak ama İspanya karşısında 3 puana talibiz. İşimiz hiç kolay değil. Kendi oyunumuz oynadığımızda bir şansımız olacak. Açıkçası ben sahada çok rahat bir İspanya gördüm. İspanya her zaman İspanya’dır. Son dakika da olsa golünü buldu. İspanya’nın kalitesi ortada. Ben Iniesta’nın neyini anlatayım şimdi? Iniesta inanılmaz. Dünya yıldızı olmak sadece futbol oynamakla da olmaz. Umarım Ballon d’Or dedikleri şeyi kazanır. Sergio Ramos da aynı şekilde çok iyi bir futbolcu.

Ben 1.5 senedir sakatım, buraya gelmek şanstı. Büyük turnuva görmedim. Buraya gelmekten dolayı çok mutlu oldum. Casillas ile beraber oynama şansını yakaladım. Kaliteli bir kaleci. Casillas’ın yedek kalması her zaman için sürprizdir.

Fatih hocanın bir bakışıyla, bir hareketiyle sana ne söylemek istediğini anlıyorsun. Hocayı cesur kelimesi ile tanımlayabilirim. Kendisi futbol aşığıdır. Ülke futboluna kendini adamış. Babacan bir insan.

OZAN TUFAN’IN SAÇINI DÜZELTMESİ

İnternet öyle bir şey ki, Ozan’ın saçını düzeltmesi o an düzeltmesi güzel olmadı. Ama bunu bu kadar büyütmek, bunu bu kadar kullanmak; 21 yaşındaki futbolcuya bu kadar yüklenmek doğru olabilir mi? Ozan’ın pozisyonunu izlediğimde ben de ‘Ah keşke!’ dedim. Her futbolcu bu hareketi yapar. Ozan Tufanlar, Arda Turanlar bunlar kolay yetişmiyor. Onlara sahip çıkmalıyız.

EMRE MOR’UN MODRIC İLE FOTOĞRAF ÇEKTİRMESİ

Emre Mor’un fotoğraf çekilmesi hoş karşılanmayabilir. Takım yenilmiş, herkesin morali bozuk olabilir, Emre orada Modric ile fotoğraf çekildi. 18 yaşında bir çocuktan bahsediyoruz. 3 ay önce Emre’ye sorsalar yazın ne yapacaksın diye, Ya Danimarka’da olurdu ya da tatil yapardı… Çocuğun buraya geleceği aklının ucundan bile geçmedi. Burada süreler aldı. Hata mı? Bence büyük hata değil. Ama öğreneceği çok şey var, profesyonellik açısından…”

emre-modric-selfie-13