Reklamsız Sözcü

Nihat Hatipoğlu ateş püskürdü! Fatih Terim…

İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu, EURO 2016'da Türkiye’nin aldığı İspanya yenilgisi sonrasında, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’e ve hamile olan kızı Buse Terim'in doğmamış çocuğuna edilen küfürlere ateş püskürdü.

13:13 19 Haziran 2016

Kağıthane Belediyesi tarafından Ramazan Ayına özel düzenlenen programa konuşmacı olarak ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, Türkiye'nin İspanya ile oynadığı maç sonrası aldığı yenilgi üzerine, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'i sosyal medya üzerinden küfür ederek eleştiren taraftarlara ateş püskürdü.

Teknik adam Fatih Terim'e yapılan eleştirilerin dozunun kaçtığını belirten Hatipoğlu, “Milli takım antrenörünün kendisine, eşine, kızına, kızının doğacak çocuğuna iğrenç ifadeler kullanmışlar. Allah aşkına nedir bu ya!” diyerek şu ifadeleri kullandı;

“Bizim çocuklar kazansaydı keşke, ama bu bir müsabaka kaybederler, kazanırlar. Spor adamı değilim ama maçlarda üç ihtimal var, ya berabere kalırlar, ya yenerler, ya yenilirler. Keşke bizim çocuklarımız dünyanın birincisi olsa, ama olmamış. Arkadaşlar sosyal medyaya bakıyorsunuz, milli takım antrenörünün kendisine, eşine, kızına, kızının doğacak kızına iğrenç ifadeler kullanmışlar. Allah aşkına nedir bu ya? Ya öyle sözler var ki ben burada tekrar edemiyorum. Bir kesim bu kadar sefahate düştü, hiçbir iffet namus kalmadı. İnsanları nasıl kirletiyorlar, Allah sizi muhafaza eylesin, Allah çocuklarımız muhafaza eylesin. Bu artık sosyal medya falan değil, dünyanın hiçbir yerinde bu kadar sefil ve yoldan çıkmış bir kitleyi bulamazsınız.