Reklamsız Sözcü

Millilerin son idmanından notlar

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası D Grubu'ndaki son maçında 21 Haziran'da Çek Cumhuriyeti ile karşılaşacak A Milli Futbol Takım, yarın Lens kentine yapacağı seyahati öncesinde Saint-Cyr-sur-Mer kasabasındaki son çalışmasını gerçekleştirdi.

22:14 19 Haziran 2016

Topla ısınma ile başlayan antrenman, sınırlı alanda pas çalışması ve yine sınırlı alanda oynanan taktik oyun ile devam etti. Yenilenme koşusu ve açma-germe egzersizleriyle antrenman sona erdi.

Dün akşamki antrenmanda sağ diz iç yan bağında zorlanma meydana gelen, sabah yapılan kontrollerinde diz bağlarında bütünlüğün korunduğu, ancak zorlanmaya bağlı hafif ödem oluştuğu tespit edilen Nuri Şahin, bugünkü çalışmaya katılmadı. Günü tedavi ile geçiren futbolcunun Çek Cumhuriyeti’yle oynanacak maçta forma giyip giyemeyeceği yarın yapılacak son muayene ve kontrollerin ardından belli olacak.

A Milli Takım kafilesi, yarın TSİ 13.00’te Marsilya Havalimanı’ndan Lille’e hareket edecek; daha sonra otobüsle Lens şehrine geçecek.

A Milliler, Çek Cumhuriyeti maçının son provasını karşılaşmasının oynanacağı Stade Bollaert-Dellelis’de TSİ 21.30’da yapacak. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve bir futbolcu, çalışma öncesinde TSİ 20.45’te basın toplantısı düzenleyecek.