Reklamsız Sözcü

Arda Turan’dan Teravih hatırası

Türkiye A Milli Futbol takımı oyuncuları Arda Turan ile Volkan Şen, önceki akşam birlikte Teravih Namazı kıldılar.

11:03 20 Haziran 2016

Fransa’da düzenlenen EURO 2016’da sergilediği futbol ile eleştiri alan Türkiye A Milli Takımı’nın kaptanı Arda Turan, takım arkadaşı Volkan Şen ile birlikte Teravih Namazı’na gitti.

Türkiye A Milli Futbol Takımı kaptanı Arda Turan ile Volkan Şen'in Teravih Namazı’nda bir araya geldiğini gösteren fotoğraf, “millitakımeuro2016” adlı Instagram sayfasında yayımlandı. Hem oynanan futbol hem de prim pazarlığı nedeniyle yoğun eleştiri altında olan milli takımın iki yıldızı, böylece biraz olsun sorunlardan uzaklaşma fırsatı buldu.

PRİM KRİZİ PATLAK VERMİŞTİ

Avrupa Şampiyonası (EURO 2016) elemelerinde son dakika frikiğiyle turnuva vizesi alan Türkiye, 8 yıl sonra bir büyük turnuvaya katılma hakkı kazanırken herkes yazı Ay-Yıldız'la geçirme sevinci ile dolmuştu. Ancak turnuva başladı, sonrasında yaşananlarla milletin burnundan geldi.

Sahada kâbus gibi bir futbol vardı. Hırvatistan'dan sonra İspanya da millileri ezip geçmiş, tribünler oyuncuları ıslıklamıştı. Ve sonrasında yaşananlar ise Fatih Terim'in, “Kazansak da kaybetsek de futbolumuzla helal olsun dedirtmek istiyoruz” sözlerinin tersini yaşatmıştı. Meğer, her fırsatta ‘Ay-Yıldız onurdur' diyen futbolcular, turnuva için 500 bin Euro ayakbastı primi almış, bu primden mahrum bırakılan biri, takım kaptanı Arda Turan aracılığıyla milli takım kampını karıştırmış.