Reklamsız Sözcü

İşte Türkiye’nin Hırvatistan maçı ilk 11’i

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Euro 2016'daki ilk maçımız olan Hırvatistan mücadelesinde sahaya süreceği ilk 11'i belirledi. Kurt teknik adam, grubun açılış karşılaşmasında tercihini ‘tecrübe’den yana yaptı. Slovenya sınavının kadrosunu kullanacak ‘İmparator’, Cenk Tosun yerine Burak Yılmaz’a şans verecek.

10:17 10 Haziran 2016

TÜRKİYE Futbol Direktörü Fatih Terim, zorlu bir süreci geride bıraktı. Euro 2016 vizesi alındıktan sonra 7 hazırlık maçı oynayan ve bunların biri dışında tamamından yüzünün akıyla çıkan Ay-Yıldızlıların hocası, kararını verdi.

23 kişilik kadrosunda en iyilerini arayan Terim, Hırvatistan'ın ağır savunma blokunu yıkmak için tercihini ‘tecrübe'den yana yaptı. 3 puan almak istediğini gösteren kurt teknik adam, Slovenya 11'i ile turnuvaya başlama kararı aldı.

KANATLAR ARDA VE HAKAN

KALECİ: Fatih Terim’in 1 numarası Volkan Babacan.

DEFANS: Bekleri Gökhan Gönül ve Caner Erkin'den kuracak Terim, stoperde iki orta saha patentli yıldız Mehmet Topal ve Hakan Balta'yı kullanacak.

ORTA SAHA: Ozan Tufan ve Selçuk İnan ikilisinden vazgeçmeyen tecrübeli hoca, önlerinde Oğuzhan ile kanatlarda Arda Turan ve Hakan Çalhanoğlu'nu kullanacak.

FORVET: Hazırlık maçlarının formda ismi Cenk Tosun yerine Terim, sakatlıktan golle dönen Burak Yılmaz'ı kullanacak.