Reklamsız Sözcü

İspanya onu konuşuyor!

İspanya'nın ve Barcelona'nın tecrübeli stoperi Pique, Hırvatistan ile oynadıkları maç öncesinde milli marş okunurken kameralara yansıyan görüntüsüyle konuşuluyor!

Semih KALKAN
12:29 22 Haziran 2016

EURO 2016 D Grubu’nun son maçında Hırvatistan’a 2-1 yenilen İspanya, yenilgi nedeniyle 2. turda İtalya ile eşleşti. Bu mağlubiyet zorlu bir rakibin karşısına çıkmaya neden olurken, İspanyol basını Gerard Pique’nin hareketini konuşuyor.

Barcelona’da forma giyen Katalan milliyetçisi Pique, İspanya Milli Marşı’nın okunduğu sırada yaptığı el hareketi kameralara yansıdı.

Screenshot_1 Bu görüntünün sosyal medyada yayılmasından sonra Gerard Pique, Twitter hesabından açıklama yaptı. Kalatan futbolcu, “Marş çalarken parmağımı çıtlatıyordum. Boş yere polemik yaratmayın. Her beraber kupayı alalım” ifadelerin kullandı.

Katalan ekibi Barcelona’da forma giyen Pique, Katalonya’nın ayrılıkçı girişimlerine verdiği destekle biliniyor. Zaman zaman İspanya Milli Takımı maçlarında ıslıklanan tecrübeli stoper, 2-1’lik Hırvatistan yenilgisi sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada ise, “Buraya Avrupa şampiyonu olmaya geldik. Beni biliyorsunuz. Barcelona ve Real Madrid’i de biliyorsunuz. İki takım zaman zaman karşı karşıya geliyor ama tüm futbolcular şampiyonluk için birlik olduk” diye konuştu.