Reklamsız Sözcü

Fatih Terim’in imha planı hazır

Fatih Terim, EURO 2016’daki ilk rakibimiz olan Hırvatlar’ın Vida, Schildenfeld gibi ağır stoperlerden oluşan savunmasını baskılı hücumlarla yıkmak üzere maç taktiğini belirledi.

10:16 8 Haziran 2016

EURO 2016'daki ilk maçında pazar günü Hırvatistan ile karşılaşacak A Milli Takım'da teknik patron Fatih Terim, taktiğini belirledi. İdmanlarda ağırlıklı olarak hücum kurgusu çalıştıran tecrübeli hoca; Hırvatların Corluka, Vida, Schildenfeld gibi ağır oyunculardan oluşan göbek savunmasını, ara paslar ve hızlı adamlarla yıkmanın planlarını yapıyor. Terim, taktiğin kilit isimleri olarak gördüğü orta saha ve kanat oyuncuları ile de özel olarak ilgileniyor.

KANATLARDAN DESTEK

Forvette tek adam olarak görev yapması beklenen Burak Yılmaz; Hakan Çalhanoğlu, Selçuk ve Oğuzhan'ın atacağı ara paslarla, ağır Hırvatistan savunmasını delmeye çalışacak. Kanatlardan da Arda ve Volkan Şen, Burak'a destek vererek gol arayacak. Arda ve Volkan, zaman zaman mevki değiştirerek, rakibin etkili beklerini şaşırtmaya çalışacak. Kanat oyuncuları, savunmaya da yardıma gelerek, rakibin ortalarını engelleyecek.