Reklamsız Sözcü

Fatih Terim’in gözünden milli takım

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, milli takım ile ilgili değerlendirmede bulunurken beş isme ayrı bir parantez açtı.

09:57 6 Haziran 2016

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, milli takım ile ilgili değerlendirmede bulunurken beş isme ayrı bir parantez açtı.

Fatih Terim, Euro 2016 öncesi takımıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Takım içindeki sorunlara değinen ve isim vermeden kulüplerinde kontrat sorunları yaşayan isimlere değinen Fatih Terim, bu futbolcuların konsantrasyon sorunu yaşadığını söyledi.

Daha sonra bireysel yorumlara geçen tecrübeli teknik adam, bazı isimlere ayrı paragraf açtı. İşte Fatih Terim'in yorumları:

Burak Yılmaz: Uzun zamandır oynamıyor. Fiziği ve sakatlığı ile ilgili halletmemiz gereken şeyler var. İyi bir Burak, bizim için kazanç olur.

Cenk Tosun: Hem fizik hem mental olarak çok iyi durumda. Cenk'in hazır olması bizim için bir avantaj.

Caner Erkin: Neredeyse 3 ay idman bile yapmadı. Oynasaydı daha iyi olurdu ama herkes tatil yaparken de o yine çalışıyordu.

İsmail Köybaşı: İyi durumda. Daha bir haftamız var ve üzerine katacaktır.

Emre Mor: Büyük yeteneği var ama eksikleri de bulunuyor. Daha yapması gereken çok şey, alması gereken çok yol var. Eğitimini geri bırakmamalı. Büyüdükçe küçülmesini bilmeli.