Reklamsız Sözcü

Fatih Terim Emre Mor’u göklere çıkardı

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, maç sonu basın toplantısında Emre Mor değerlendirmesinde bulundu. Türkiye'nin önemli bir oyuncu kazandığını vurgulayan Terim, İspanya maçında hırpalanmaması için onu sahaya sürmediğini söyledi.

00:47 22 Haziran 2016

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Çek Cumhuriyeti maçındaki zafer için oyuncuları tebrik etti.

Maç öncesi olaylarla değinmemeyi tercih eden deneyimli teknik adam, Çekler karşısında 3. ve 4. golü atabilecek şansları da yakaladıklarını ama 2-0’lık skora çok konsantre olduklarını söyledi.

Fatih Terim’in açıklamaları şu şekilde oldu:

“Oyuncularımı tebrik ediyorum. Güzel bir maç oldu. Ümit ederim bu bize yeter. Herkesin özlediği ve istediği buydu ve bize yakışan buydu. Umarım bu güzel mücadelenin sonucu bizim için tur geçmeye yeter. Ne olursa olsun bugün herkes, en azından bir kısmı ülkesi için gurur duymuştur. Konvoy halinde Nice’de Cannes’ta geziyorsanız, burada bu milli takımın olmasına borçlu herkes. Turnuvalarda olmamız gerek. Takımın başarılı olmasını herkes ister ama bazen olmuyor. Tebrik ederim oyuncularımı. Böyle bir dönüşün olması gerekiyordu. 2-0’a çok konsantre olmuştuk. 3’ü veya 4’ü bularak garantileyebilirdik. Kamuoyundaki genel baskı acaba bunu kaybedebilir miyiz düşüncesine götürdü oyuncuları. Allah’a şükürler olsun kayıpsız 2-0’lık skor çok önemli. Bu kadar şeyin altından kalkmak kolay değildi.”

“Grubu geçmekten başka bir şey düşünmedik. Yüzde 80-90 gibi gözüküyor turu geçmemiz . Sonraki rakibimiz Galler gibi gözüküyor. Geçtikten sonra turun üzerinde konuşuruz. İki maçta ben hatalı davranmışım demek ki. Bu maçta daha önemli işler yapmışız. Türk milli takımının tekniği, taktiği, fiziği tamam da, Türkiye’nin coşkusu ve kötü duruma refleksini görememişti. Çok hırpalanmışız. Fikren ve psikolojik olarak. Bu güveni ancak kazanarak alabilirlerdi.”

“Maçın kırılma anı attığımız goldü. Hızlı oyuncularımız önemli yerler açıldı. Emre Mor heyecanlandırdı. İspanya maçında bana kimse sormadı ama bile bile koymadım. O hengame içinde kaybedebilirdik Emre’yi. Onu kazanmak adına doğru maçtı. Türkiye önemli bir oyuncu kazandı. Kendisi yorulduğu için çıkardım. Yoksa çıkarmayacaktı. Volkan, Emre ve Burak çok müthiş mücadelele ettiler hücumda.”