Reklamsız Sözcü

Almanya’da Türk taraftarlar sokağa döküldü

A Milli Futbol Takımı'nın Çek Cumhuriyeti karşısında aldığı 2-0'lik galibiyetin ardından, Almanya'da yaşayan Türk taraftarlar sokağa döküldü.

12:56 22 Haziran 2016

Galibiyet coşkusunun yaşandığı şehirlerin başında yer alan Duisburg’ta, adeta yer yerinden oynadı. Maçın bitiş düğünün ardından Duisburg’un Hamborn semtinde bulunan Duisburger caddesine akın eden Türk taraftarlar, bir anda caddeyi insan seline dönüştürdü.

Her yaştan taraftarın yer aldığı kalabalıkta, yaklaşık binin üzerinde insanın katıldığı gözlendi. Kiminin arabasıyla kiminin de yaya olarak katıldığı sevinç gösterilerinde, şehrin en işlek caddelerinden olan B8 bir süre trafiğe kapatıldı. Her yaştan insanın katıldığı sevinç turunda, yol boyunca meşale yakan Türk taraftarlar şarkılar söyleyip, “Avrupa Avrupa duy sesimizi” tezahüratında bulundular.

Caddeyi araç trafiğe kapayarak yürüyen taraftarlara engel olmayan Alman polisin, kalabalığı kamera ile takip etmesi dikkat çekti. Ay-Yıldızlı forma giyen ve ellerinde Türk bayrakları sallayan taraflar, ara ara yol ortasında meşale yakıp üçlük çekmeyi de ihmal etmedi. Öte yandan sevinç gösterilerinde bulunan Türk taraftarlara ellerinde Arnavutluk bayrakları bulunan bir grup da destek verdi.