Reklamsız Sözcü

Roy Hodgson: “Beraberlik yenilgi gibi oldu”

İngiltere Teknik Direktörü Roy Hodgson, 90+2'de gelen golün kendileri için hayal kırıklığı yarattığını ve beraberliğe sevinmediklerini söyledi.

Görkem ÇOKSEZEN
00:39 12 Haziran 2016

İngiltere A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Roy Hodgson, beraberliği yenilgi gibi hissettiklerini söyledi. Son dakika golünün kendileri için büyük hayal kırıklığı yarattığını ifade eden deneyimli çalıştırıcı, son 15 dakikalık bölümde farkı 2’ye çıkarma şansı bulduklarını vurguladı.

Hodgson, “Oyunculardan çok farklı değil duygularım. 90+2’de gol yemeyi kaldırmak kolay değil. Futbol böyle bir oyun ve bu yüzden seviliyor.Bir dakika kala gol yediğinizde bu daha çok yaralıyor. Son 15 dakikada kontrol bizdeydi. 1-0’lık skor beni mutlu ederdi ama son dakikada bir gol yedik. Yorulan Rooney ile Wilshere’ın yerini değiştirdik.  Büyük bir değişim değildi bu ama yaradı. Sterling ve Milner’ın uzun koşularla etkili olacağını düşünüyorduk ama bu pek yaramadı. İlk yarıda iyi oynadığımızı düşünüyorum. Son 15 dakikalık periyotta oyunun kontrolünü yine aldık. İkinci golü bulamadığımız için şanssızdık. Sonuç mağlubiyet gibi oldu; çünkü maçtan zaferle ayrılacağımızı düşünmüştük ve bu şansı yitirdik.” ifadelerini kullandı.

Roy Hodgson, oyununn kitlendiği anlarda değişiklik şansını kullanmaması ile eleştirildi. Leicester City’nin şampiyon forveti Jamie Vardy’nin yedek kulübesinde olması da dikkat çeken unsurlar arasındaydı.

AMKSPOR / DIŞ HABERLER