Reklamsız Sözcü

Portekiz kupa için Türkiye prim için ağladı

Ev sahibi Fransa’yı yenerek Avrupa Şampiyonu olan Portekiz’de futbolcular 275’er bin Euro prim alacak. İlk turda turnuvaya veda eden Ay-Yıldızlı oyuncuların primi ise 650’şer bin Euro...

08:46 12 Temmuz 2016

Fransa’nın ev sahipliğinde düzenlenen EURO 2016, Portekiz'in zaferiyle noktalanırken; Türk futbolcusu ile Avrupalı meslektaşları arasındaki fark bir kez daha ortaya çıktı. Lionel Messi ile birlikte dünyanın en iyi iki futbolcusundan biri olarak gösterilen, Real Madrid'deki yıllık kazancı 21 milyon Euro'yu geçen Cristiano Ronaldo, final maçının henüz 25. dakikasında sakatlanarak çıkmak zorunda kalırken, devam edemediği için gözyaşlarına boğuldu. Uzatmalardaki 1-0'lık galibiyetin ardından süper yıldız bu kez sevinçten gözyaşı döktü. Karşılaşmadan sonra da kaptan olarak kupayı kaldırmanın coşkusunu yaşadı.

İLGİLİ HABERFransa fena karıştı!Fransa fena karıştı!

‘PARAMIZI VERİN’ DİYE İSYAN ETTİLER

“EN büyük hayalim, milli takım ile kupa kaldırmak” diyen Ronaldo, bu hedefine ulaşmanın mutluluğunu yaşarken; 275 bin Euro'luk şampiyonluk priminin de sahibi oldu. Bu rakam, turnuvaya ilk turda veda eden Türk futbolcuların aldığından çok daha az. Ay-Yıldızlı oyuncular, şampiyonaya katılım primi olarak 500'er bin Euro almış, bu para son maçlarda oynamayan Burak Yılmaz'a ödenmeyince takımda kriz çıkmıştı. Milli takım ve federasyon yetkililerine “Paramızı verin!” diye ağlayan Türk futbolcusuna 150 bin Euro'luk “ekstra kıyak” da yapıldıktan sonra, bizimkilerin aldığı prim 650 bin Euro'ya ulaşmıştı.

portekiz-iç2

CANLI… KANLI… DELİ…

EURO 2016'nın finalinde ev sahibi Fransa'yı uzatmalarda Eder'in attığı gol ile 1-0 yenerek tarih yazan Portekiz Milli Takımı'nın futbolcuları, ülkede kahraman ilan edildi. Portekiz basını, başarıyı şu başlıklarla manşetlere taşıdı:

Abola: Portekiz, tarihinde ilk kez Avrupa şampiyonu.

Canal de Negocios: Paris'te fetih.

Correio da Manha: 10 Temmuz, Portekizliler Günü.

Expresso: Bu canlı, bu kanlı, bu deli, bu sevgi.

Publico: Bu Avrupa şampiyonluğunda acı, gözyaşı ve sevinç var.

Record: Avrupa Şampiyonu Portekiz.