Reklamsız Sözcü

Cüneyt Çakır EURO 2016’ya veda etti ama…

EURO 2016'da iyi performans gösterilen, final maçının da en büyük adaylarından biri olarak gösterilen FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır, şok bir kararla şampiyonaya ikinci tur maçları sonrasında veda etti! Çakır, Rio'da yapılacak olan olimpiyatlarda ise görev alacak.

10:21 29 Haziran 2016

EURO 2016’da Türkiye’nin elenmesinin ardından ülkemizi temsil eden FIFA kokartlı Türk hakem Cüneyt Çakır da turnuvadaki görevini tamamladı ve Türkiye’ye döndü. Grup aşamalarında iki ve son 16 turunda bir karşılaşma yöneten Çakır, zaman zaman maçları kaybeden ülkelerin eleştirilerine maruz kalmıştı. Her şeye karşın Çakır tecrübesiyle final maçı için en kuvvetli adaylar arasında gösteriliyordu.

İLGİLİ HABEROnlar nerede biz nerede!Onlar nerede biz nerede!

UEFA yetkililerinin; Rio Olimpiyatları’nda görev almasına kesin gözüyle bakılan Çakır ve ekibinin (Bahattin Duran, Tarık Ongun, Hüseyin Göcek, Barış Şimşek, Mustafa Emre Eyisoy) dinlenmesi ve Brezilya’daki organizasyona daha iyi hazırlanması için böyle bir karar aldıkları belirtildi. Cüneyt Çakır dışında Polonyalı Szymon Marciniak, İspanyol Carlos Carballo ve İngiliz Martin Atkinson da turnuvaya veda eden önemli hakemler oldu.

İLGİLİ HABERCüneyt Çakır`ın vedası Türkiye`yi üzdüCüneyt Çakır`ın vedası Türkiye`yi üzdü

İTALYANLAR BEĞENMEDİ

İtalyan spor basını, İspanya maçını yöneten Çakır’ı doğru kararlar verememekle suçladı. Corriere dello Sport, La Gazzetta dello Sport ve Tuttosport gazeteleri, Çakır’a sert eleştiriler yönelttikleri değerlendirmelerinde 45. dakikada Ramos’un Eder’e yaptığı faul ile 88’de David Silva’nın Chiellini’nin üzerine basmasında kırmızı kart gerektiğini öne sürdüler.