Reklamsız Sözcü

Cüneyt Çakır Euro 2016’ya damga vurdu

UEFA’nın en gözde hakemlerinden olan Cüneyt Çakır ve ekibi, Euro 2016 F Grubu’nda oynanan Portekiz - İzlanda mücadelesindeki başarılı performansıyla otoritelerden tam not aldı.

09:18 16 Haziran 2016

Bu yıl Euro 2016 finalini yönetmesi muhtemel hakemler arasında yer alan Cüneyt Çakır, Portekiz İzlanda maçının 90 dakikası boyunca skora etki edecek hatalı bir karara imza atmadı.

Oldukça hızlı ve sert geçen mücadelede oyunun kontrolünü bir an olsun kaybetmeyen Cüneyt Çakır, UEFA tarafından verilen 8.5 puan ile bir haftası geri kalan Euro 2016’da en fazla puan alan hakem oldu.

cabkeirr

Cüneyt Çakır’ın deparı olay oldu

Zaman zaman sertleşem Portekiz – İzlanda maçında yerinde ve zamanında kararlarıyla tempoyu belirledi. Maçta oyuncularla iletişimi dikkatlerden kaçmayan Cüneyt Çakır'ın 68. dakikada yaptığı koşu sosyal medyayı salladı.

Sert futboluyla tanınan Portekizli savunmacı Pepe'nin rakibine attığı tekme sonrası çok sinirlenen ve bu durumun yüz ifadesine yansıdığı gözlenen Cüneyt Çakır, pozisyonun yaşandığı yere müthiş bir depar attı. İzlandalı futbolcuların itirazlarını kesin bir şekilde savuşturan Cüneyt Çakır'ın bu hareketi maç gecesinin en çok konuşulan olayı oldu.