Reklamsız Sözcü

Griezmann: “Bu zafer hepimizin”

Almanya'ya attığı iki gol ile Fransa'yı Avrupa Futbol Şampiyonası finaline taşıyan yıldız futbolcu Antoine Griezmann, "Bu zafer hepimizin" dedi.

11:43 8 Temmuz 2016

Bir futbolcunun hayatında yaşayabileceği en güzel günlerden birini yaşadığını belirten Griezmann, “Çok mutluyum. Attığım penaltı benim için önemliydi. İkinci golde muhtemel bir kaleci hatası için pozisyon almıştım, top ayağıma geldi. Bu galibiyet her şeyden önce kolektif bir galibiyet. Tüm futbolcular, teknik heyet, kampta bizimle birlikte çalışan herkesin galibiyeti. Maç öncesinde, maç sırasında ve maçtan sonra seyirci ile yaşananlar hiç aklımdan çıkmayacak anılar. Bu zafer hepimizin” dedi.

Geceye başarılı kurtarışları ile damga vuran Fransa Milli Takımı kalecisi Hugo Lloris ise, bu galibiyetin kendilerine çok büyük bir sevinç verdiğini ve Almanya gibi bir futbol devine bile yenilmediklerini söyledi.

Podyumun en üst basamağına çıkmaları için son bir maç kaldığını söyleyen Lloris, bu unutulmaz zamanı izleyicilere yaşattıkları için çok mutlu olduklarını ve bu galibiyetin bir grup galibiyeti olduğunu ifade etti.