Reklamsız Sözcü

Zaza dünyanın gündemine oturdu!

Almanya-İtalya karşılaşmasında 7 penaltı atışı kaçırıldı. Yıldız isimler ya kaleciye takıldı ya da çok farklı şekilde topu dışarıya gönderdi! Bunların en farklı olanına ise İtalyan Zaza imza attı!

Semih KALKAN
12:13 3 Temmuz 2016

“Bordeaux’da dakikalar 120’yi gösterirken Conte, Chiellini’yi oyundan çıkarıp yerine Zaza’yı alıyor…” İşte bu sözler belki de EURO 2016 çeyrek finalinde oynanan Almanya-İtalya karşılaşmasının dönüm noktası oldu.

1-1 devam eden karşılaşmanın son dakikalarında artık penaltı atışlarını düşünen İtalya Teknik Direktörü Antonio Conte, stoper Chiellini’yi çıkarıp tekniğine güvendiği Simone Zaza’yı oyuna aldı.

İLGİLİ HABERAlmanya 7-6 İtalya | Maç özetiAlmanya 7-6 İtalya | Maç özeti

Insigne’den sonra Gök Mavililer adına beyaz noktanın başına geçen ikinci isim olan Zaza, hem topa geliş biçimi hem de topa vuruşuyla adeta alay konusu oldu!

Geçen sezonu Juventus’ta geçiren Zaza, belki de o penaltıyı filelerle buluştursa; İtalya, Schweinsteiger’in kaçırdığı penaltı sonrasında yarı final biletini cebine koyacaktı!

Simone Zaza kullandığı penaltıyla dünyaya malzeme olmaktan kurtulamadı! İtalyan futbolcu sosyal medyada birçok sahneye ve karaktere benzetildi…

6_d 4_d 1_d