Reklamsız Sözcü

İzlanda Milli Takımı’na muhteşem karşılama

Euro 2016'ya çeyrek finalde veda eden İzlanda, oynadığı 'onurlu' futbol ile gönüllerin şampiyonu oldu. Fransa maçında skor 5-2 iken bile sahaya koydukları futbol, gösterdikleri performans ile tarihe geçmeyi başardılar. Fransa'ya elendikten sonra ülkeye dönen İzlanda milli takımını, ortalama 323 bin nüfuslu ülkenin yarısına yakını karşıladı. Karşılama sırasında yaptıkları görsel şov ile bir kez daha akıllarda yer edindiler.

12:01 5 Temmuz 2016

Euro 2016 bittikten sonra en çok akılda kalacak olay İzlanda’nın oynadığı oyun ve tarihi başarısı. Büyük çoğunluğun ‘gruptan çıkamaz’ dediği takım, gruptan çıktı, ikinci turu da geçti ve çeyrek finalde Fransa’ya yenildi. Ancak, oynadıkları maçlarda sahaya koydukları performans özellikle de son oynadıkları ve 5-2 yenildikleri Fransa maçında bile sahaya koyulan performansı tüm dünya alkışladı. Çeyrek finalde Fransa’ya 5-2 yenilen İzlanda, onurlu oyunundan asla ödün vermedi.

60ppp

MUHTEŞEM KARŞILAMA

Turnuvaya veda edildikten sonra ülkeye dönen takım adeta şampiyon gibi karşılandı. Ortalama 323 bin kişilik nüfusu olan İzlanda’da binlerce kişi futbol takımını ‘Euro 2016 şampiyonu’ gibi kutladı. Bunun en büyük sebebi de sahaya yansıttıkları onurlu mücadele.

40ıı

TÜRK MİLLİ TAKIMI 5 KİŞİ DÖNDÜ

Turnuvada oynadığı kötü oyun nedeniyle Euro 2016’ya gruplarda veda eden ve büyük hayal kırıklığı yaratan A Milli Futbol Takımımızın neredeyse tamamı Fransa dönüşü tatile gitti! Geri dönen 5 kişi de 1 kişi bile karşılaşamadı!

8000dddd