Reklamsız Sözcü

Deschamps: “İzlanda bir tesadüf eseri buraya kadar gelmedi”

Fransa Teknik Direktörü Didier Deschamps, helikopterle geldiği basın toplantısında İzlanda'nın hak ederek çeyrek finale çıktığını söyledi.

15:10 2 Temmuz 2016

EURO 2016 çeyrek finalinde İzlanda ile karşılaşacak olan Fransa Milli Takımı Teknik Direktörü Didier Deschamps basın toplantısı düzenledi.

Fransa milli takımının resmi kamp yeri olan Clairefontaine’den maçın yapılacağı Stade de France’a helikopter ile gelen teknik adam, basın toplantısında gazetecilerin sorularına yanıt verdi. İzlanda milli takımının buraya kadar “tesadüfen” gelmediğini söyleyen Didier Deschamps, “İzlanda hırsızlık yapmadı” dedi.

‘Bu maçın Fransız milli takımının alışık olduğu Stade De France’ta oynanması bir avantaj mı?’ sorusuna teknik adam, “Maçların nerede oynanacağına biz karar vermedik, tabii ki Stade de France’a gelmek bizim için büyük bir zevk, sonuç olarak burası bir maç sahası ve bu sahayı İzlandalılardan daha iyi tanıyoruz” dedi.

Kolektif bir futbol oynadıklarını söyleyen Deschamps, “Kişiler üzerine kurulan ekiplerin ne olduklarını gördük, İspanya, İngiltere ve Belçika örnekleri önümüzde” diye konuştu.