Reklamsız Sözcü

İşte Fatih Terim’den kesik yiyecek isim…

Spor yorumcusu Şansal Büyüka, Türkiye'nin Çek Cumhuriyeti ile oynayacağı karşılaşmada Fatih Terim'in ilk 11'e almayacağı ismi açıkladı.

14:42 21 Haziran 2016

Fransa’da düzenlenen EURO 2016’da Çek Cumhuriyeti ile hayati bir maça çıkacak olan Türkiye’de ilk 11 belirsizliği sürüyor. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in revizyon sinyali vermesinin ardından kimi keseceği merak konusu olurken, konu ile ilgili en net bilgi Ligtv yorumcusu Şansal Büyüka’dan geldi.

terim-iç1

Fatih Terim’in mutlak galibiyeti hedefleyen ofansif bir kadro sahaya sürmesi beklenirken, Burak Yılmaz’ı yedek kulübesinde oturtacağı öğrenildi. Büyüka, Milli Takım’ın Çek Cumhuriyeti maçını değerlendirdiği programda “Şimdi önüme bir not geldi, büyük harflerle Burak Yılmaz 11’de yok diyor. 5-6 kilo fazlayla milli takıma gelen oyuncular var. Bunlar takımlarında oynamayan futbolcular” diyerek golcü futbolcunun kesik yiyeceğini duyurdu.

FATİH TERİM BASIN SİNYALİ VERMİŞTİ

Öte yandan Hırvatistan ve İspanya maçlarından farklı olarak Çek Cumhuriyeti karşısına 2-3 değişiklik ile çıkması ve Volkan Şen’i ilk 11’de oynatması beklenen Fatih Terim’in, forvette Cenk Tosun’u oynatmayı düşündüğü belirtildi.

Fatih Terim, dün düzenlediği basın toplantısında da takımda bazı değişikliklere gideceğinin sinyalini vermişti. Kampın istedikleri gibi geçmediğini söyleyen tecrübeli çalıştırıcı şunları söylemişti:

“2016 şampiyonası öncesi kampa bakacak olursak beklediğim ama boyutunu tahmin edemediğim olayların yaşandığı doğru. Kamp hedeflediğimiz gibi olmadı. Tüm oyunculara bir dokunuşum vardır. Hayatlarına da etkim vardır. Bu kadroyu ben kurdum. Bu kadroyu oluşturan süreci de yönetmeye çalışıyorum. Olabilecek her hadisenin de bedellerini ödemeye hazırım. Geçmişe de bakıldığında Galatasaray'da ve milli takımda bu bedelleri ödediğimi görürsünüz. Bu kampta olaylar beklediğimiz şeyleri dışına taştı. Oyuncularıma da söyledim. Buraya gelmeden kendilerini hazırlamalarını söyledim. Avrupa şampiyonasına şampiyona sırasında hazırlanılmaz. Ortama hazırlanılmayan bir ülkeden de geliyoruz. Zorlaştırıyoruz bunu. Kampta her şey olur. Birçok şeyi biliyorsunuz ama bilmedikleriniz de var. Ben buradan birkaç oyuncumuz Avrupa ve dünya tarafından bahsedilmesini bekliyordum. Şu ana kadar olmadı. İnşallah yarın her şey istediğimiz gibi gelişir ve onlar bu dediklerimi saha içinde gerçekleştirirler”