Reklamsız Sözcü

Euro 2016’da istenmeyen olaylar

Euro 2016'da D Grubu'nda oynanan ve 2-2'lik beraberlikle sonuçlanan Çek Cumhuriyeti - Hırvatistan maçına Hırvat taraftarların çıkardıkları olaylar damgasını vurdu. Oyunun bir süre durmasına sebep olanların Hırvat Federasyonu'na karşı bir grup olduğu ortaya çıktı.

Ali Can YAYCILI
21:47 17 Haziran 2016

Euro 2016’da heyecan tüm hızıyla devam ederken Çek Cumhuriyeti – Hırvatistan maçında istenmeyen görüntüler yaşandı. Karşılaşmanın son bölümünde sahaya meşale atan Çek Cumhuriyeti taraftarları nedeniyle oyun bir süre durdu.

555

Görevliler, sahayı temizlemek için hemen içeri girdi. Görevlilerden biri yerde yabancı madde sandığı ses bombasını almak isterken ses bombası bir anda patladı. Görevli, arkadaşları yardımı ile hemen kenara alındı. Sahanın meşalelerden temizlenmesi sonrasında oyun kaldığı yerden devam etti.

3333

KİM OLDUKLARI ORTAYA ÇIKTI

Oyunun durmasına neden olan, sahaya yanıcı ve patlayıcı maddeler atan ve tribünde kavga çıkaran bu grubun, Hırvatistan Futbol Federasyonu’na karşı kişiler oldukları açıklandı. Gün içerisinde Hırvat basınında da bu grubun maçta eylem yapacakları haber olmuş, bir grup Fransa sınırından geri çevrilmişti.

222

O taraftarların tribüne yabancı maddeleri nasıl soktukları da tartışılırken Hırvatistan’ın bu olaylar nedeniyle ceza alıp almayacağı da merakla bekleniyor. Maçtan yaklaşık 30 dakika sonra UEFA, maç hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

111