SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe derbisi öncesi Galatasaray’dan TFF’ye başvuru

Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe derbisinde tribüne corona tedbirlerini ihlal edecek taraftarların alınmaması konusunda TFF'ye başvuruda bulunduğu öğrenildi.

SKOR ÖZEL HABER
Güncellenme: 22:01, 06/02/2021
Fenerbahçe derbisi öncesi Galatasaray’dan TFF’ye başvuru

Süper Lig’in 24. haftasında oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde tribünde yer alan taraftarlar dikkat çekti. Galatasaray Kulübü’nün, Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF), 4 Şubat 2021 tarihinde corona virüsü tedbirlerinin ihlal edilmemesi konusunda başvuru yaptığı öğrenildi.

Yapılan başvuruda, corona TFF tarafından alınan corona tedbirleri hatırlatılırken “Fenerbahçe-Galatasaray müsabakasında, söz konusu talimatlara uygun davranılması ve talimat kapsamında yer almayan kişilerin stadyuma alınmaması hususunda Sayın Federasyonunuz tarafından gerekli önlem ve tedbirlerin alınması hususunu arz ederiz” denildi.

TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı ise, muhabirlere yaptığı açıklamada 150 kadar sağlık çalışanının tribünlere alındığını söyledi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim de maçtan önce beIN Sports’a yaptığı açıklamada, tribünlere seyirci alınması ile ilgili şunları söylemişti:

Seyircisiz oynadığımızı tahmin ediyoruz ama seyirci var. Burada maç öncesi röportaja gelen oyuncular, bize tribünlerden, localarda galiz küfürler ediliyor. 6222 diye bir şey var değil mi? Peki bu böyle bir ortamda nasıl olabiliyor? Takımımıza çıkarken küfürler, çalışanlara küfürler, hepsini tespit ediyoruz. Hiçbir temsilcinin hiçbir şey yaptığı yok. Ben cezalıyken yardımcılarımı vermediler. Demek ki birileri yardımcı oluyor TFF'den…

Yayınlanma Tarihi:20:13,