SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dorukhan Toköz’e Tahkim’den kötü haber

Trabzonspor maçında gördüğü kırmızı kart nedeniyle PFDK'dan 2 maç ceza alan Dorukhan Toköz'ün itirazı Tahkim Kurulu'nda kabul görmedi!

Güncellenme: 15:49, 06/02/2021
Dorukhan Toköz’e Tahkim’den kötü haber

Trabzonspor maçında rakibine yaptığı müdahale sonrası kırmızı kart gören ve PDFK’dan 2 maç ceza alan Beşiktaşlı oyuncu Dorukhan Toköz’ün cezası Tahkim Kurulu tarafından onandı.

Tahkim Kurulu bugün yaptığı toplantıda, Beşiktaşlı oyuncu Dorukhan Toköz’ün 2 maçlık cezasını onadı. Kuruldan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin futbolcusu Dorukhan Toköz ile ilgili PFDK’nın 04.02.2021 tarihli E.2020-2021/621 – K.2020-2021/778 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;

– Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin futbolcusu Dorukhan Toköz’ün rakip takım futbolcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle FDT’nin 43. maddesi uyarınca 2 resmi müsabakadan men cezası ile cezalandırılmasında, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile,

– Erteleme talebinin reddine karar verilmiştir.”