SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güvenç Kurtar’dan yıllar sonra gelen doping iddiası

Teknik Direktör Güvenç Kurtar, yıllar sonra Tanju Çolak ile yaşadığı bir olayı anlattı. Kurtar, Tanju Çolak'ın kendisine bir maçta doping yaptığını söylediğini iddia etti.

Güncellenme: 15:30, 04/02/2021
Güvenç Kurtar’dan yıllar sonra gelen doping iddiası

Türkiye’de pek çok takımı çalıştırmış olan Güvenç Kurtar, çarpıcı açıklamalarda bulundu. CRI Türk Radyo kanalında Hüseyin Şuekinci'nin hazırlayıp sunduğu Spor Hikayeleri programına konuk olan Kurtar, Tanju Çolak’ın bir maçtan sonra kendisine doping yaptığını söylediğini belirtti.

Kurtar, Tanju Çolak ile yaşadığı bir anıyı şu sözlerle aktardı:

“Seneler sonra Fenerbahçe'ye 4-0 yenildiğimiz maçın görüntülerini sosyal medyaya koymuşlar. Tam da o sıralarda bir gün havaalanında Tanju Çolak'la karşılaştım. Tanju'ya o günkü maç için ‘Dua edin de bizim eksiklerimiz vardı, o maçta' dedim. Tanju, ‘Hocam o gün bizi Real Madrid, Barcelona bile yenemezdi' dedi. ‘Nasıl yani?' diye sorduğumda Tanju bana ‘Sen bizim masörü tanımıyor musun? Bir sağ kalçaya vurdu, yetmedi bir de sol kalça yaptı. Bizi o gün kimse yenemezdi.' Anlayacağınız, biz o gün dopinge yenildik.

Deplasmanda iki mağlubiyetimiz var zaten. (Kocaelispor o sezon deplasmanda Fenerbahçe dışında 13. haftada Beşiktaş'a 4-1 mağlup oldu) İki maç da dopingli… Mamacı Gilbert vardı. Biz dopinge ‘mama' deriz. Dopingi Köln'den getirirdi. ‘7 kişiye verdim' demişti. Bu bilgiler kulaktan dolma bilgiler değil… Yapmışlar demiyorum. Biri dopingi kullandığını, diğeri getirdiğini söyleyen kişi…

İLGİLİ HABER Mike Tyson`dan yıllar sonra gelen itiraf... Akıl almaz plan Mike Tyson`dan yıllar sonra gelen itiraf... Akıl almaz plan

Yayınlanma Tarihi:13:00,