SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor’a veda etti, Beşiktaş’a imza attı

Beşiktaş'ın devre arasında kadrosuna kattığı 17 yaşındaki sağ bek Bilal Ceylan, Eskişehirspor'a veda etti. Kırmızı-siyahlı camia da yaptığı açıklamayla Bilal Ceylan'a yeni kariyerinde başarılar diledi. Genç futbolcunun takım arkadaşları ile vedalaşmasında duygusal anlar yaşandı.

Güncellenme: 14:01, 31/01/2021
Eskişehirspor’a veda etti, Beşiktaş’a imza attı

Beşiktaş’ın Eskişehirspor’dan kadrosuna kattığı 17 yaşındaki sağ bek oyuncusu Bilal Ceylan, Eskişehir’e veda etti. Bilal Ceylan, tesislerde arkadaşlarıyla vedalaştı.

Oldukça duygusal anların yaşandığı veda da takım arkadaşlarına sarılan Ceylan, sosyal medyadan da mesaj yayınladı. Ceylan mesajında, şu ifadeleri kullandı:

“Büyük Eskişehirspor camiasına,

İnanın hislerimi kelimelere dökmek çok zor, bu yüzden kalbim ve beynim el verdiğince sizlere anlatmaya çalışacağım. 9 yaşında siyah-kırmızılı çubukluyla sahaya adımımı attığımdaki duyguları bugün de aynı heyecanla içimde hissediyorum. Gerek tribünden, gerekse top toplarken hedefim Eskişehirspor formasını üzerimde taşımaktı. Bunu yaparken de terimin son damlasına kadar savaşmaktı. Bugüne kadar hiçbir zaman mücadeleden kaçmadan, bana verilen bu şansı kullanmaya ve bana inananları mahcup etmemeye çalıştım. İçimde kalan tek ukde, olumsuz şartlar sebebiyle bu şanlı taraftarın önünde forma giyememek, sahaya adım attığımda onların nefesini ensemde hissedememek oldu.

Şimdi ise önümde başka bir macera, başka bir yol var. Ben bu yolda yürürken kendimden emin fakat her gün gelişmeye, daha iyi olmaya gidecek şekilde atacağım adımlarımı. Öncelikle beni yetiştiren aileme, değerli Eskişehirspor Yönetim Kuruluna, altyapıdan itibaren bana güvenen antrenörlerime, bugüne kadar aynı sahayı, aynı masayı, aynı yatağı paylaştığım takım arkadaşlarıma, benim için gece gündüz çalışan ve kalbi Eskişehirspor için atan herkese yürekten teşekkürlerimle. Unutmayın ki, ayrılıklar da sevdaya dâhil. Hoşçakalın…”

ESKİŞEHİRSPOR DA AÇIKLAMA YAPTI

Dün oynanan Adanaspor maçında 90 dakika forma giyen ve ardından Eskişehirspor kariyerini noktalayan genç oyuncu için kulübü de bir açıklama yaptı.

Eskişehirspor’un sosyal medyasından yapılan açıklamada “Altyapımızdan yetişen evladımız Bilal Ceylan, bugün itibariyle kulübümüze veda etti. Performansıyla olduğu gibi gidişiyle de kulübümüze değer katan evladımız için efendiliğini hiç kaybetmediği, başarılarının ise her daim ileriye gittiği bir kariyer diliyoruz. Yolun açık olsun Bilal” ifadeleri kullanıldı.

Beşiktaş, 17 yaşındaki oyuncu için Eskişehirspor’a 3 milyon 300 bin TL bonservis bedeli ödeyecek.

İLGİLİ HABER Beşiktaş Trabzonspor... Süperlerin gecesi Beşiktaş Trabzonspor... Süperlerin gecesi

Yayınlanma Tarihi:12:45,