SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mostafa Mohamed, Galatasaray’da

Galatasaray yeni golcüsü Mostafa Mohamed'i KAP'a bildirdi. Mısırlı golcü, 1,5 yıllık kiralanırken; 31 Aralık 2021'e kadar 4 milyon Dolar'lık satın alma opsiyonu da anlaşmaya eklendi.

SKOR
Güncellenme: 23:47, 28/01/2021
Mostafa Mohamed, Galatasaray’da

Mbaye Diagne’yi İngiltere Premier Lig ekibi WBA’ya gönderen Galatasaray, Mısır takımı Zamalek’in golcüsü Mostafa Mohamed’i kadrosuna kattı.

Galatasaray’ın KAP’a yaptığı açıklama şöyle;

“Profesyonel futbolcu Mostafa Mohamed Ahmed Abdalla’nın kulübümüze satın alma opsiyonlu geçici transferi konusunda futbolcu ve kulübü Zamalek Sports Club ile resmi görüşmelere başlanmıştır.”

Mostafa Mohamed de sosyal medya hesaplarından Türk bayrağının yer aldığı emojiyle fotoğraf paylaştı.

Akşam saatlerinde ise Mısır ekibinin basın sözcüsü Issam Salem, 23 yaşındaki forvetin Galatasaray’a gideceğini ve sarı-kırmızılı takımın dün kendilerine teklifi ilettiğini belirtti.

Mostafa Mohamed, Galatasaray’a gidiyor. 1.5 sezon kiralık anlaşma için 2 milyon Dolar alacağız. Ayrıca 4 milyon Dolar’lık satın alma opsiyonu var” diyen Salem, sarı-kırmızılı takımın yaptığı teklifin Fransız AS Saint-Etienne’den daha iyi olduğunu söyledi.

Mohamed, Zamalek formasıyla çıktığı 53 maçta 19 gol atıp 4 de asist yaptı.

KULÜP DE RESMİ SİTESİNİDEN DUYURDU

Zamalek Basın Sözcüsü Issam Salem’in açıklamalarından sonra kulüp de resmi sitesinden transferi resmen duyurdu. Ayrıca 4 milyon Dolar’lık satın alma opsiyonunun 31 Aralık 2021’e kadar süreli olduğu açıklandı.

Mostafa Mohamed’in Hayah Salama, sosyal medya hesabından “Sonunda” diyerek eşinin Galatasaraylı formalı görselini paylaştı

Yayınlanma Tarihi:21:53,