SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İrfan Can transferinde son durum… Başkan açıkladı

Transfer gündeminin önemli ismi İrfan Can Kahveci ile ilgili açıklamalarda bulunan Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin futbolcularıyla ilgilendiğini açıkladı.

Güncellenme: 00:29, 28/01/2021
İrfan Can transferinde son durum… Başkan açıkladı

Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Trabzonspor’a 2-1 kaybettikleri Süper Kupa maçı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Başkan Gümüşdağ, “Bence genel anlamda iyi bir mücadele oldu. Trabzonspor’u kutluyoruz, tebrik ediyoruz. Abdullah Avcıyı tebrik ediyoruz. Genel anlamda oyunun hakem yönüne falan çok fazla girmeyeceğim. Genel anlamda iyi bir kupa finali olduğuna inanıyorum. Nihayetinde 2-1 galibiyetle Trabzonspor kazandı. Tebrik ediyoruz, Abdullah Avcı’yı tebrik ediyoruz” diye konuştu.

İRFAN CAN TRANSFERİ

Galatasaray ve Fenerbahçe’nin ilgilendiği İrfan Can Kahveci hakkında ise Gümüşdağ, şunları söyledi:

“Gündemde yoğun konuşuyor, doğrudur. İrfan’a yurt dışından da teklifler var. Bir yandan da Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve İkinci Başkan Abdurrahim Bey ziyarete geldiler. Biz teklifimiz söyledik, onlar söyledi. Bunun üzerine Fenerbahçe’nin de resmi görüşme talebi oldu. Bugünlerde bir randevu verip, görüşme yapacağız. Bunların hepsini 1 Şubat’a kadar konuşmak zorundayız. Önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşırız. Ben burada rakam söylemeyeyim. Fenerbahçe ile de görüşeceğiz. Biz görüşlerimizi paylaştıktan sonra camialarda paylaşır. Hem parasal kısmı hem de takas teklifinde bulundular. Olabilir de olmayabilir de” ifadelerini kullandı.

Öte yandan başkan Gümüşdağ, İrfan Cana Porto’dan bir teklif olup olmadığını ile ilgili soruya ise “Hayır, Porto’dan bir teklif yok” cevabını verdi.

“YAPACAK BİR ŞEY YOK, OLMADI”

Transferler ile ilgili gelen soruyu da cevaplayan başkan Göksel Gümüşdağ, “Bugünkü eksiklerimiz çok fazla… Visca, İrfan Can, Rafael, Chadli, Berkay özellikle bugün aynı şekilde; sol bekte Boli Bolingoli, 8-9 oyuncumuz sakattı. Dolayısıyla diğer sahadaki oyuncularda elinden gelen mücadeleyi gösterdiler. Yapacak bir şey yok, olmadı” cevabını verdi.

İLGİLİ HABER Okan Buruk: `İrfan Can Kahveci 1-2 hafta sonra takıma dönebilir` Okan Buruk: `İrfan Can Kahveci 1-2 hafta sonra takıma dönebilir`