SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçeli Serdar Aziz’den maaşında büyük indirim!

Fenerbahçe'nin deneyimli savunma oyuncusu Serdar Aziz'in, sarı lacivertli yönetimle görüşerek maaşında büyük bir indirime gittiği öğrenildi.

SKOR ÖZEL HABER
Güncellenme: 16:44, 28/01/2021
Fenerbahçeli Serdar Aziz’den maaşında büyük indirim!

Mesut Özil’i kadrosuna katan Fenerbahçe Kulübü, maaş dengesini ayarlayabilmek için bazı futbolcuların ücretlerinde indirime giderken, tecrübeli savunmacı Serdar Aziz’den büyük bir fedakarlık geldi.

Sözcü Gazetesi muhabiri Sercan Hamzaoğlu’na konuşan Serdar Aziz’in menajeri Haluk Canatar, sarı lacivertli kulüp ile 30 yaşındaki futbolcu arasında yapılan anlaşmanın detaylarını verdi.

Ocak 2019’da sarı lacivertli kulübe imza atan Aziz, yıllık 1.8 milyon Euro maaş alıyordu. Döviz kurunun yükselmesi nedeniyle futbolcu maaşlarını TL’ye çeviren Fenerbahçe’nin, sabit kur (5.5) üzerinden Aziz’e ödediği ücret ise 10 milyon TL olmuştu.

İrfan Can Kahveci transferinde takas olarak Başakşehir’e verileceği iddia edilen Aziz, aldığı ücrette 2 milyon TL’lik indirime giderek yaptığı fedakarlıkla takımdan ayrılacağı dedikodularına nokta koydu.

Öte yandan bir TV programına katılan TFF Başkanı Nihat Özdemir de, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Fenerbahçe, limitini açmak için Serdar Aziz ve Gustavo’nun ücretini düşürdü. Mesut Özil, Fenerbahçe için çok önemli bir transfer'” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Erzurumspor`la anlaşamayan Nabil Dirar, Brugge yolcusu Erzurumspor`la anlaşamayan Nabil Dirar, Brugge yolcusu

Yayınlanma Tarihi:15:48,