SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maicon davasında Galatasaray’a müjdeli haber: Al Nassr, 1,4 milyon Euro ödeyecek

Galatasaray, sezon başında Al Al Nassr'a sattığı ancak ücretin bir kısmını alamadığı Maicon transferinde mutlu sona ulaştı. FIFA, Suudi Arabistan kulübünün ücretin kalan bölümü olan 1,4 milyon Euro'yu sarı-kırmızılılara ödemesine hükmetti. Ancak Galatasaray bu parayı ara transfer döneminde kullanamayacak.

Güncellenme: 11:40, 21/01/2021
Maicon davasında Galatasaray’a müjdeli haber: Al Nassr, 1,4 milyon Euro ödeyecek

Brezilyalı stoper Maicon’u sezon başında Al Nassr’a satan fakat transfer ücretinin bir kısmını alamadığı için FIFA’ya başvuran Galatasaray’a müjdeli haber geldi.

FIFA’dan sarı-kırmızılılara gönderilen yazıda; Al Nassr’ın 32 yaşındaki futbolcunun transferinde mali yükümlülükleri yerine getirmediği vurgulandı. Brezilyalı stoperin transfer ücretinin kalan miktarı olan 1,1 milyon Euro ana para, artı 300 bin Euro ceza ile toplam 1,4 milyon Euro’yu sarı-kırmızılılara ödemesine hükmedildiği kaydedildi.

İLGİLİ HABER Galatasaray yara sardı, yeniden hayat buldu Galatasaray yara sardı, yeniden hayat buldu

Ara transferde kullanamayacak

Ayrıca transferden doğan 330 bin Euro menajerlik ücretinin de Suudi Arabistan kulübünün ödemesi gerektiğine karar verildiği bildirildi.

Galatasaray, o dönem yaklaşık 4 milyon Euro’ya sattığı Maicon’un transferinden gelen parayı transfer limitinde kullandığı için FIFA’nın kararı sonrası Al Nassr’ın geri kalanı ödeyeceği parayı ara transfer döneminin limit hesabında gösteremeyecek.