SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altınordu bir yıldız daha parlatıyor: Kenan Fakılı

Yaklaşık 1,5 yıldır Altınordu altyapısında forma giyen 2002 doğumlu Kenan Fakılı, TFF 1. Lig ekibiyle profesyonel sözleşme imzaladı

Güncellenme: 10:30, 15/01/2021
Altınordu bir yıldız daha parlatıyor: Kenan Fakılı

Altınordu Futbol Akademisi’ne (ALFA) Fransa’nın Saint Etienne takımından 1.5 yıl önce gelen 2002 doğumlu Kenan Fakılı, profesyonel sözleşme imzaladı.

Futbola başladığı Saint Etienne’de 7 yıl forma giyen ve yaklaşık 1.5 senedir Altınordu altyapısında futbol eğitimi alan Kenan, kanat forvet pozisyonunda görev yapıyor. Gurbetçi oyuncunun imza törenine ALFA Direktörü Halit Eroğlu ile Eğitim Direktörü Hande Özel katılırken, baba Taner Fakılı, kardeş Dilhan Fakılı ve kuzen Celal Doğan da eşlik etti.

ALFA Direktörü Halit Eroğlu, “Bir yandan emek verdiğimiz gençlerin profesyonel sözleşme imzalamaları ve diğer yandan da A takıma yükselmeleri bizler için gurur verici. Şimdi artık Kenan’ın önünde çok daha zorlu bir yol var. Her zamankinden fazla çalışmalı ve istemeli ki o yolu da başarılı bir şekilde yürüsün” dedi.

Eğitim Direktörü Hande Özel de Kenan Fakılı’yı yetiştiren ailesine ve ALFA teknik ekibine teşekkür ederek, “Bir gencin profesyonel kariyerinin başlangıcına tanıklık etmek çok değerli” yorumu yaptı.

İLGİLİ HABER Hatayspor, Muhammed Mert'le sözleşme imzaladı Hatayspor, Muhammed Mert'le sözleşme imzaladı