SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF’den yayıncı kuruluş açıklaması! Kriz çözüldü…

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig'de uzun süredir tartışma yaratan ve kulüplerin protestolarına neden olan yayıncı krizle ilgili krizin aşıldığını duyurdu.

Güncellenme: 17:38, 29/12/2020
TFF’den yayıncı kuruluş açıklaması! Kriz çözüldü…

Türkiye Futbol Federasyonu, yayın krizinin çözüldüğünü açıkladı. Digiturk beIN MEDIA GROUP ile anlaşma imzalandığını duyuran TFF, ilk taksitin de kendilerine yatırıldığını duyurdu.

İŞTE YAPILAN RESMİ AÇIKLAMA:

“Türkiye Futbol Federasyonu ile Süper Lig ve TFF 1. Lig yayın haklarını elinde bulunduran Digiturk beIN MEDIA GROUP arasında 2020-2021 sezonuna ilişkin sözleşme imzalanmıştır.

17 Kasım’daki mutabakat anlaşmasının ardından yapılan görüşmeler sonucunda, devam etmekte olan 2020-2021 sezonuna ilişkin anlaşılan ilk taksit tutarı Federasyonumuza bugün ödenmiş olup, kulüplerimizin hakedişleri yarın itibari ile hesaplarına yatırılacaktır.

İş ortağımız Digiturk ile yapılan görüşme sürecine katkı sağlayan ve desteğini esirgemeyen başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Digiturk ve beIN MEDIA GROUP CEO’su Sayın Yousef Al-Obaidly’e, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Sayın Mehmet Sepil, 1. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Sayın Murat Sancak, 2 ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can ve tüm kulüp başkanlarımıza, Covid-19 salgının etkileri nedeniyle olağanüstü dönemden geçtiğimiz günlerde gösterdikleri sabır ve iş birlikleri için teşekkür ediyoruz.

İLGİLİ HABER Yayın krizinde 3 açıklama! Kulüpler Birliği, Digitürk ve TFF... Yayın krizinde 3 açıklama! Kulüpler Birliği, Digitürk ve TFF...

Türk futboluna uzun yıllardır kaynak aktaran Digiturk ile imzalanan sözleşmenin futbolumuz ve kulüplerimiz için hayırlı olmasını diler, kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Yayınlanma Tarihi:17:22,