SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mecnun Otyakmaz: Hakan’ı bu noktaya getiren sebepleri biliyoruz

Demir Grup Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, "Sivasspor'un hakkı yeniyor algısı, taraftarımızı ve sporcularımızı agresifleştiriyor ve kötü niyetli kişileri de manipülasyonuna açık hale getiriyor. Bu algı takım kaptanımız Hakan Arslan'ı bu duruma getirdi" dedi.

Güncellenme: 18:36, 29/12/2020
Mecnun Otyakmaz: Hakan’ı bu noktaya getiren sebepleri biliyoruz

Dün oynanan ve Demir Grup Sivasspor’un 3-0’lık mağlubiyetiyle sonuçlanan Beşiktaş – Demir Grup Sivasspor maçıyla ilgili olarak kulübün sitesinden açıklama yapan başkan Mecnun Otyakmaz, spor yazarı Mehmet Demirkol’un köşe yazısında kullandığı “Devrede Hakan Arslan’ın atılması sadece bir oyuncunun dışarıda kalması değil. O Sivasspor’un ruhu. Bir kişi eksilmediler, çok eksildiler” sözünü de kullanarak açıklama yaptı.

‘BU ALGI SPORCULARIMIZI AGRESİFLEŞTİRİYOR’

Başkan Otyakmaz açıklamasında, “Mehmet Demirkol’un da bugünkü yazısında belirttiği gibi, evet o Sivasspor’un ruhu. O ruh halimizin son durumu bu. Bizi bu ruh haline sokan; tarafsız Fransız gazetecilerin dahi topun taç çizgisini geçtiğini söylemesi değil. Mesele muallakta kalınan pozisyonlarda daima daha etkili camiaların lehine kararlar verilmesi de değil. Mesele bu sezon geride bıraktığımız haftalarda lehimize penaltı olmasına rağmen penaltımızım verilmemesi, aleyhimize olan penaltılarda ise bir an düşünülmeden, VAR kontrol edilmeden penaltı noktasının gösterilmesi de değil. Mesele algı. Sivasspor camiasında ‘Sivasspor’un hakkı yeniyor’ algısı taraftarımızı ve sporcularımızı agresifleştiriyor ve kötü niyetli kişileri de manipülasyonuna açık hale getiriyor.”

İLGİLİ HABER Süper Lig | 15`inci haftaya damga vuran 7 olay Süper Lig | 15`inci haftaya damga vuran 7 olay

‘O FOTOĞRAF HAKLILIĞININ İSPATIYDI’

”Bu algının oluşmasına sebep olanları göreve davet ediyor ve özlem duyduğumuz adil, imtiyazsız ve güven duyulan düzene kavuşmayı umutla bekliyoruz. Son zamanlarda giderek artan bu algı, takım kaptanımız Hakan Arslan’ı da bu duruma getirdi. O an kendisine gösterilen fotoğraf haklılığının kendince ispatıydı. Göz göre göre hakkımız yeniyordu. Bir şeyler yapmak sorumluluğu hissetti ve bunu yaptı ve takımını eksik bıraktı! Hakan Arslan’ın kesinlikle öfkesini kontrol etmesi gerekiyordu. Ancak ikinci sarı kartı ve kırmızıyı gösterirken yüz ifadesinden hakem Arda Kardeşler’in de öfkesini kontrol edemediğini görmek bizi oldukça şaşırttı. Maçı sakin bir şekilde yönetmesi gereken hakem böyle yaparsa hakkı yenildiğini düşünen Hakan Arslan neler yapmaz ki? Gördüğü kart ve yaptığı hareketin futbola yakışmadığından dolayı kaptanımıza mutlaka ceza verilecektir. Ancak Hakan’ı bu noktaya getiren sebepleri biliyoruz. Onu anlıyor, mücadelesini takdir ediyor ve onu seviyoruz” ifadelerini kullandı.