SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor, Lennon’ın kartının iptalini istiyor

Kayserispor, Süper Lig'in 14. haftasında Konyaspor maçında hakem Ali Palabıyık tarafından Aaron Lennon'a gösterilen kırmızı kartın iptal edilmesini istiyor.

Güncellenme: 16:42, 25/12/2020
Kayserispor, Lennon’ın kartının iptalini istiyor

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) Başakşehir-Fenerbahçe maçında kırmızı kart görerek oyun dışı kalan Rafael'in cezasını kaldırdığını açıklaması üzerine harekete geçen Hes Kablo Kayserispor Kulübü, hakemin ceza sahasında kendisini yere attığı için Aaron Lennon'a gösterilen ikinci sarı kartın haksız olduğu gerekçesi ile iptalini savunuyor.

Sarı-kırmızılı kulübün basın sözcüsü Mustafa Tokgöz, “Konyaspor maçında rakip oyuncu tarafından düşürülen Lennon’ın hakemi aldatmaya yönelik hareket yaptığı gerekçesi ile gördüğü kırmızı kartın ne kadar yanlış olduğunu tüm Türkiye gördü. Yetkililer de hakem Ali Palabıyık’ın hata yaptığı görüşünde, tıpkı Fenerbahçe-Başakşehir maçında Rafael’in haksız yere kırmızı kart gördüğü fikri gibi. Bugün Rafael’e gösterilen kırmızı kart PFDK tarafından iptal edildi. Biz de Kayserispor Kulübü olarak, futbolcumuz Lennon’a gösterilen kırmızı kartın iptal edilmesini istiyoruz” dedi.

İLGİLİ HABER Bahattin Şimşek verdi, PFDK iptal etti Bahattin Şimşek verdi, PFDK iptal etti